Zimsko oranje 2009

ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa i nisu nešto ravne brazde :sta:
Plug nije moj nego sam posudio od kolege,pa nisam htio da mu ga sad razštelam nego sam orao kako ga on imao složenog za svog traktora..Brazde nisu baš ravne ali kad se malo zemlja slegne gotovo nema razlika,ne brine me to.. :ppozdrav:

Evo još moga oranja s MF-om i OLT 2×14..
f99ca9c3.jpg
8b1aba3d.jpg
a68e6e50.jpg
 
@kloki
Uštelovao sam ga na minimalnu dubinu ali je bilo tako meko da je išao u zemlju do osovine.Malo sam ga držao i na hidrauliku tako da je ipak posao završen.
 
nece kukuruzinu zaoravati..stalno se stopa plug...a namucio sam se da ga namjestim i nikako da ide...onda sam uzeo od prijatelja pluga i samo maži...lijepo sam sve istarupao i ne vrijedi..izgleda da sam kasno tarupao,trebao sam odmah drugi dan iza kombajna tarupati a ne za mjesec dana ::lose:: :udri:
 
ovako je kod mene izgledalo juce ali ne zadugo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NabijuxqZZE[/youtube]
 
Zaoravanje snega značajno rashladi zemljište tako da prolećni usevi posejani u optimalnom roku mnogo duže i neujednačeno niču i sporije se razvijaju. Imamo iskustva da se na površinama gde je bilo zaoravanje snega optimalni rok setve morao pomeriti za 10-15 dana kasnije.
 
Ta pravila oko rashladjivanja zemljista su vazila pre 20 god,a sad kad je zemljiste zagrejano vec u martu to nema veze. Rok setve se znacajno pomerio u nazad.
 
Nazad
Vrh