Zetor

Hmmm, pazi, možda se stvarno to dogodilo. Ako je okrenuo košuljicu u glavčini onda je dosta zahebano rastaviti jer se napravi stepenica preko koje je nećeš tako lako izbiti. Mada na slici se ne vidi ič, čak ni kad se uveliča.... Nema veze, rešito je.
 
Podesavanje kvacila na korpi nije neki problem.Skines kutiju u kojoj se nalazi akumulator.Zatim skines poklopac na mjenjacu koji drze dva vijka 10 kljuc.Tri capne su za kardan ,a druge tri za vucu.Capne za kardan stelas na vijcma 17 kljuc.Prvo otpustis kontra navrtku.Zatim maticu do capne dotegnes za krug ili dva,Probas kardan da li odvaja .Ako ne odvaja opet dotegnes krug ili dva i probas.Nay slici je obiljezena jedna od capni za kardan.
Pozdrav,
Imam Zetor 3340,kad stisnem kvačilo on nastavi malo da ide naprijed još pa tek onda odvoji,a nekada moram i kocnicu stisnuti da bi stao. Stelovao sam na capnama/pracnama...ali opet se osto desava, kao da mi nema dovoljan hod cilindar... Da li bi se nesto dobilo da zamijenim cilindar kvacila onaj ispod papucice kvacila ?
 
Ako si sve ozračio i pokušao podesiti na štel šrafovima, i ne možeš da dobiješ kvačilo kako treba, moguće da je do korpe ili lamele....
 
Porucio sam,doci ce sutra brzom postom taj klip na papuci kvacila. Za vikend cu ga zamijeniti pa da vidim sta ce se desavati onda. Imam utisak da bas slabo izlazi onaj donji klip,bas mali hod da ima...
 
Dečki koje gume da stavim na proximu 6441 da mi bude za univerzalan rad, tj. međurednu obradu i oranje. Naravno ima prednju vuču.
 
Nisam rekao, ali trenutno su na njemu 16.9r30 i 320/70r24. Inaće se ne kužim u gume niti malo, i prvi mi je put da ih kupujem.....

Google kaže da bi za Proximu bile dimenzije 14.9r28 i 11.2r24. Jel to ok omjer za pogone? Hvala
 
Poslednja izmena:
Pa ako je 30 colaža, onda bi morale biti bar 30, ne znam zašto po nekim stranicama pišu r28. Onda moram gledati r30, ali bi ja uže od 16.9. ove su mi na knap, gazim možda 10cm od redova
 
Nazad
Vrh