Zetor

Gde kupujete delove za Zetor? Prijatelju treba za super 50 hladnjak. Traktor je 1965 godiste.
 
za super 50 hladnjak.
Original bakarni nov 198.00 evra



ako znas nekog odavde ko je u Slovackoj (a fala bogu ima ih) moze ti doneti. Ovaj salje i postom, ne znam kako ide to za Srbiju.
 
Da li neko ima iskustva sa ovim tipom lamelnih kardana na traktoru. Naime radi se o modelu 8540 serije. Dok je hladan pokrece normalno, cim se ulje zagrije, zahtjeva veci gas a na malom gasu potpuno zaustavi kardan.

pto.png
 
Ne mogu samo da shvatim da li sistem ima posebnu pumpu za aktiviranje ili koristi obicnu hidraulicnu od traktora. Radilo je znaci do prije mjesec dana odlicno. Aktivira se polugom e sad sta se desi u razvodniku ispod to ne bi znao reci. Mislim i ja da su lamele jer traktor imam multipower sistem koji radi odlicno.
 
Otkinuo sam granu auspuha, resio privremeno problem nekim varenjem i to je sada ok, ali se pitam: dal smem da uopste i probam da odvijam ove srafove koje drze ovu krivinu? Ako neki pukne, morao bih da skidam i dizne, kao i celu izduvnu granu da to posle saniram.





 
Ako si dobro zavario miran si. Imao sam isti problem pre par godina, kvalitetno sam zavario i nema brige ....
 
Ja sam to menjao jedno 3 puta , prvi puta otkinuo auspuh , onda novi auspuh , pa nije puklo na auspuhu vec na toj krivini , drugi puta losa ta krivina plus isto grana od oraha , zadnja neka kvalitetnija a izbegavam grane od oraha 8-).

Ti vijci na ispusnim granama treba da budu malo kvalitetniji i nisam imao problema samo dobra gedora seskant kao glava vijka. Problem su oni vijci na drugom kraju u krivine koji idu na ispusnu granu , tu treba da se busi i ubacis matice sa druge strane , 4 cilindra traktor i 3 vijka.
 
Pozdrav,
Nov sam na forumu,imam zasadjen voćnjak i dobio sam na korišćenje Zetora 5718,nije hidraulika radila,zamenio pumpu,ulje i sve sto je trebalo.Sad radi odlično,još da pohvatam ručice samo šta koja i kad koja treba da radi.(tiče se kardana)
Čisto informativno,radim tanjiranje izmedju redova i verovatno ću raditi sa manjim tilerom(gruberom) i frezom pa me zanima kakav je ovako traktor.
 


Verovatno mislis na ove polozaje rucice.
Skroz dole (polozaj ka motoru), to znaci da ti radi samo pumpa. Poluge funkcionisu tj nosis neko orudje, sta god. To je polozaj u kome uvek treba da stoji kada ne koristis kardan, a kardan se okrece ali ga mozes rukom zadrzati. Probaj.
Jedan polozaj na gore, to je da radi i pumpa i kardan.
Treci polozaj N je neutral. Ne radi ni pumpa ni kardan.
Cetvrti polozaj gde je nacrtan menjac, to je da brzina kardana zavisi od brzine u kojoj se nalazis. To znaci da ako ubacis u ovu poslednju crtvrtu opciju, i u prvu brzinu, kardan ce sporo raditi. Kako dodajes gas, ubrzavace kardan ali je generalno spor. Kako menjas brzine menjaca, povecavace se i brzina kardana. Naravno, u petoj brzini ce se jako brzo okretati cak i kada ides pod malim gasom.
To ti je odlicna opcija ako recimo koristis traktorski cirkular za secu drva.
Znaci, tu levu rucicu podignes u ovaj polozaj preko menjaca. Desnu rucicu (nije zec, nije kornjaca vec treca opcija u sredini) stavis u neutral polozaj (traktor stoji u mestu, ne krece se). I kada ubacis recimo u petu brzinu, traktor stoji u mestu, i na ler gasu koristis cirkular koji se brzo okrece, ali trosis malo goriva.
Ista prica ako radis sa cisternom.

Pitaj slobodno sta te zanima.
 
Da li može neko da mi se javi ko zna kako funkcioniše multipower na zetoru. Imam nekih problema a neznam kako da ih rešim? Hvala unapred. Moj kontakt je 0642274658.
 
Nazad
Vrh