Zetor

Mene privlači kabina jbg 185cm 120kg
I dostupnost delova
Vozim 539 fali mu malo snage za dominant balirku


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Odličan traktor za lagane poslove, ima ga čovjek kod mene nikakvih probleme za sada nije imao. On ima 5211, pogodniji mu je za međurednu zbog lakšeg okretanja od duplaka

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ajde iskustva 5245-5211
Više mi se svidja duplak
Radio bi oko 1000h godišnje
Setva, balirka,košenje,freza,berač,kultivator,transport, verovatno bi dobio prednji utovarivač, i klimu



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
5211 kupljen nov 1987. g. radi i dan danas. Isto tako imamo i 539 (mislim da je 86.g).
5211 je okretan kao i 539, moze sve sto moze i 539 ali i dosta vise. A potrosi manje od ferge, bas je mali potrosac. Udobnost ne bih poredio. 6 redi nodet nosi bez problema.
5211 nema 50-451-52 ks, ima 45 ks (33kw) barem tako fabrika tvrdi. Nikada do sada mi nije bio ppreslab za setvu prskanje paranje, pa cak i transport (FAK Loznica +tehnostroj 5t nosivosti) moze da ih vuce.
Preklane je generalisan, mislim da sam pisao o tome sa negde oko 6k rs na satu, mada sat nije bas sve vreme radio.
Doduse motoru su najvise presudilo to sto smi imali radnika koji su povremeno znali da teraju i bez vode, ali o tom potom.
Klimu za njega sam kupio prosle zime ali nisam stigao da je ugradim, tako da ne znam kako bi je nosio.
Inace motor na 5211 je isti motor sa 7011 skracen za jedan klip.
Da kada je bio nov bio je vencan sa poljostrojevom presom. Tih godina nije bilo mnogo presa kod nas u ataru pa su se smenjivali vozaci na njemu i teralo se od jutra do mraka. Islo je to fenomenalno.
 
Ovamo kod mene u saobraćajnu unose snagu od 38kW što izadje 52KS. U originalnom tehničkom uputstvu za 5245 stoji da na kardanskom vratilu ima 31kW, nije navedena snaga motora. Moguće je da 5211 ima 33kW na motoru a 5245 ima 38kW na motoru a 31kW na kardanskom vratilu.
 
@zombie_666 Vidim da svasta ljudi pisu. Odavno je tako.
U knjizi koju smo dobili sa novim traktorom proizvodjac deklarise 33kw kao snagu motora. Doduse Zetor jeste deklarisao snagu prema DIN standardu, prema ISO standardu to bi bilo nesto vise snage, ali opet ne toliko.
Drzao sam u ruci i fabricku knjizicu od 3320 i tamo isto tako deklarisu 33kw.
Nisam nesto za raspravu oko toga, samo citiram sta fabrika deklarise, imam jos uvek tu dokumentaciju, cak mislim da imam i racun od kupljenog traktora, cuvamo te gluposti samo da je vise brloga u kuci...
 
Ja imam uputstvo za korištenje za Zetore 5211-7745 na njemačkom, tamo je navedena snaga od 33kW na kardanu. Vjerovatno se radi o tome da nije isto deklarisano za različita tržišta, slična je situacija i kod LTZ traktora.

Nije u principu ni bitno koliko konja ili kilovata imaju, bitno je da su to stvarno odlični i univerzalni traktori sa vrlo jeftinim održavanjem. Mnogo daju za te pare.
 
Šta da mislim ima ih ovde
Zetor
Ursus
Metis
Nisu loši, a nisu ni dobri, multipower većini izbačen, samo otkud turbo 120ks, ili je 100kw oni imaju turbo
Zetor ima 4 a ursus 3 brzine
Dobri potrošači igraju se sa 3 brazde a umiru sa 4
Dobar za podrivač i tanjiraču!!
Dva drugara imaju te ursuse, jedan 150ks a drugi 100kw na oko identični????


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ne znam sta reci, ako je solidno stanje onda i nije tako skup. Ja sam letos prodao Ursusa 904 po 7500 e.
Pre 2 ili 3 god. jedan kupac mi je ponudio 8000 e i skoro da nije hteo da izadje iz dvorista bez da ga pazari.
Posle par meseci opet me nazvao ali nista od trgovine.
Imao sam tada pik na jednog Zts 16245 koji se prodao u medjuvremenu i nisam vise hteo prodati Ursusa.
Letos su se kockice poklapale pa se trgovalo.
Prodat Ursus i kupljen Zts 16245.
 
Kakav je Zetor 16145? Da li je u kabini mnogo bučan? Da li ima servo volan ili nešto drugo? Kako je usklađen menjač sa 3 brzine?
 
Ne znam sta reci, ako je solidno stanje onda i nije tako skup. Ja sam letos prodao Ursusa 904 po 7500 e.
Pre 2 ili 3 god. jedan kupac mi je ponudio 8000 e i skoro da nije hteo da izadje iz dvorista bez da ga pazari.
Posle par meseci opet me nazvao ali nista od trgovine.
Imao sam tada pik na jednog Zts 16245 koji se prodao u medjuvremenu i nisam vise hteo prodati Ursusa.
Letos su se kockice poklapale pa se trgovalo.
Prodat Ursus i kupljen Zts 16245.
904 je za šumu majka, al sam ja to njak'o kroz vatru i vodu!!!
Dizalica log lift i metal vinkovci 8t prikolica


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Kakav je Zetor 16145? Da li je u kabini mnogo bučan? Da li ima servo volan ili nešto drugo? Kako je usklađen menjač sa 3 brzine?
16145 nosi vecu kabinu starijeg tipa, istu kao i Ursus 904.
Dok na 16245 je manja kabina novijeg tipa.
Buke nema kad su prozori zatvoreni i sigurno da ima servo volan. Sto se tice menjaca sa 3 brzine kazu da bolje se uskladjuju 4 stepeni menjaci kakvog je na Ursusu 904.
Ove jeseni sam orao sa njim1 i 3 u sporo i radio sam nesto sa poluteskom drljacom od 6 m, osim sto sam probao, nisam imao potrebe za koriscenje multi powera.
 
Treba mi pomoc, ako neko zna gde mogu da nadjem podatke na koliko kila se stezu leteci i stabilni lezajevi na radilici i na koliko kila glave? Traktor je zetor 4718
 
Nazad
Vrh