Zetor

Cestitam na kupovini. Promeni mu i sediste. Kada je sediste lepo u traktoru, to je kao kada operes patosnice u kolima (skroz drugi auto).
Koliko te je izasao? Jesu li im se malo normalizovale cene na trzistu?
 
Hvala Marko. Sedište je katastrofa ofucano. Planiram da ga izvadim, odnesem na tapaciranje i mehanizam da pregledam i biće kao novo. Izašao me je 5500 e, a cene su im između 5 i 6000. U odnosu na mtz 52 koji sam imao ranije ovo je avion. Ako neko ima uputstvo za održavanje i rukovanje na srpskom dobro bi mi došlo.
 
Poslednja izmena:
Videćemo :bravo:muzika će da sačeka nekih mesec i po do rođendana pa će gospođa pokloniti u kvalitetu ozvučenje :haha:
 
Marija...zivi na 1km od najlona. Imao sam i broj, slao sam Manjevicu. Imaju povoljne cene,razumeju sta ti treba i ako nema donesu iz preko za par dana-nedelja.
 
Zamolio bih nekog od kolega ko ima Zetora 7011 sa prednjim amortizerima, ako ima volje i vremena, da mi izmeri dužinu poluge (cevke) koja veže prednji levi i desni točak. Znači rastojanje od ose jedne do ose druge spone.

Davnih dana smo dali nekom kvazi majstoru da ubaci orbitrol i nemam pojma zbog čega - sjebao mu je optiku, tj. nije imao potrebe to da dira uopšte, ali...
Donekle smo uspeli da vratimo u prvobitno stanje, ali imam utisak da i dalje troši gume.
 
Kod mene na 5711 ne postoji broj na motoru. Samo na plocici ispod volana. Postoji jedan broj samo na kucistu menjaca i to nije to. Ne brini ako se ne podudara. Isto sam i ja imao problem na tehnickom pa sam telefonirao i raspitivao se i broj ne postoji osim na plocici. Ovo je sigurno za mog 5711 a eto vidim da je izgleda i kod tebe tako.
 
Ne znam ni sam. Kao da sam negde čitao, a možda je u ovoj temi, da nema broja na motoru već samo taj na pločici kod volana. Valjda će se javiti još neko ko zna da potvrdi.
 
Sa desne strane je gora na spoju bloka i glave do kabine imas malo ravnog zavuceno je bas ispod maske ali se moze videti.Meni nije zekonja trenutno tu otac balira sa njime da ti uslikam da vidis gde je!
 
Ne znam ni sam. Kao da sam negde čitao, a možda je u ovoj temi, da nema broja na motoru već samo taj na pločici kod volana. Valjda će se javiti još neko ko zna da potvrdi.


Broj motora na Zetoru se nalazi sa desne strane iznad anlasera, a broj šasije se nazi u kabini sa leve strane ispod sedišta utisnut na diferencijalu.

Oba broja se moraju poklapati sa brojevima na pločici.



1_tmb_52442946_IMG_20160713_112421_2.jpg
1_tmb_52442946_IMG_20160713_112435.jpg
1_tmb_52442946_IMG_20160713_112447.jpg
1_tmb_97893598_IMG_20160713_115138.jpg
1_tmb_97893598_IMG_20160713_115155.jpg




Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Nazad
Vrh