Zetor

po meni najrealnija cijena za ovaj traktor je 4,5k eura. ni feninga vise. moje misljenje. ne znaci da sam upravu.
 
landini Ne bih se bas slozio da je zetorima odjednom cena skocila,oni jednostavno drze cenu. Da ne vrede ne bi toliko ni bili na ceni. E sad za ovaj konkretno,pretera ga. A sta bi tek rekli za univerzale....tu su cene prepunpane ali ne bi da idem van teme.
 
vrijede traktori. nema sumnje u to. zahvalne masine bez ikakvih matika elektronika itd. pratim PiK dugo vremena. jedan u selu je 7745 kupio za 8k eura prodo za 8.5k eura jedva. i opet tako jos 2 puta u nadi da zaradi i dodje na dobar koji bi ostavio kod sebe. u razdoblju od 2009 do 2011 godine su se te transakcije obavljale i odvijale a sad cijena 11k eura za identican model koji je stariji nego 2011 godine i izradjeniji nego 2011 godine.
 
Ni ostalima nije pala cena,problem i jeste i tome sto masinama godine prolaze,cena ne pada.A vidis sta se sa autima desava.sto skuplji kupis sve vise gubis.
 
Ne vrijede oni tih para sto traze za njih, daleko je to od dobrog. Drze cijenu kao i Golf 2, zato sto su dijelovi bagatela i mogu se kupiti jos malo pa i na kiosku...
 
Ja takodje smatram da za nekih 5500e ne moze da se nadje univerzalniji traktor od 7011 tj da bude jedan traktor na gazdinstvu za sve operacije.
 
@markokg1982 budi siguran da i na tom 7011, od 5500, ima sitnih ulaganja, ili negu gumu zameniti, ili nesto malo oko trapa, ili oko estetike. Nesto mora biti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma vise sam mislio na to kako je recimo cena u oglasima 6000e u ok stanju, i uzmes ga uz cenkanje za 5500e recimo. Ipak je to puno para u danasnje vreme i u ovoj poljoprivrednoj krizi.
 
Ok. Sad razumem.
Najveca mana tim traktorima je to sto su spori i imaju spor rikverc.
Zato mislim i da hoce malo vise potrositi u transportu.
Ostalo je dosta dobro odradjeno, hidraulika nije kao na Imt u, ali moze da radi dobro.
 
Mene kod mog Zetora strašno nervira rikverc. Spori je prespor, umreš od dosade dok treba da se vratiš u rikverc da nešto odoreš. Brzi rikverc je opet toliko brz da je vrlo rizično koristiti ga sem ako nisi na kakvoj ravnoj i širokoj parceli, otprilike je brzo kao treća brza.
 
Pa kako bi vozio mog onda on ide 15 km/h u rikverc :D al navikne se na sve ja sam mislio da uzimam 6245 i odbio me taj rikverc jer onaj sa brzim je nemoguce nac u Bosni

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Bilo bi dobro da ste nekada vozili 5711 pa da uporedite sa vasim modelima sto se rikverca tice. Ja takodje mogu reci da mi je rikverc jako spor. Dajes gas, on se dere zbog povecanja obrtaja a brzina se tek nesto povecava. I peta brza mu je spora takodje. Osetno brza od 4 brze ali opet spora.
 
Verovatno je mislio da moze raditi sve poslove u tezoj zemlji. Orati sa dve brazde, vuci setvospremac 2,9m, sejati, prskati, spartati, vuci berac.
Ja mislim da 7011 i 577, dele pozicije, za neki univerzalan traktor, do 30ha. Da ne preterujemo sada 50ha. Ali moze se i toliko odraditi sa takvim traktorom.
 
pa ti si vec napiso 7011 i 577. cekacu ja kolegu da mi priblizi sta je to univerzalno na 7011 a nije na drugom traktoru slicne snage i cijene.
 
Od 7000 pa na gore. Mislim da idu cak i do 12000e.
Ima onih starijih 12045, onj su povoljniji.
 
Nazad
Vrh