Zatvaranje zimske brazde

Било је и горих година памтим када је прво ишао брилион са с опругама па за њиме сетвоспремач два пута у пролеће и то на зимско орање.
 
Poslednja izmena:
Слаба понуда но тил сејалица за нас мање. Све неке велике односно мисаона именица за већину нас.
 
Kažu da je ova cela nedelja sa ovim lepim mrazevima. Videću kakvo je stanje na jednoj parceli pa ako bude moguće preći ću jednom tanjiračom da isečem brazde. Oranje bilo kasno urađeno pa da ga koliko topliko sada usitnim da bih kasnije mogao uraditi dobru pripremu za setvu kukuruza. Bilo bi dobro da kraj februara-početak marta bude još koji mraz ovako dobar bar do -10C. Ali opet kažem sve zavisi od vremena da li će se dozvoliti.
 
Sta da poseces tanjiracom kad je zemlja kao beton,nece se ni poznati gde si prosao

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Upravo tako, nepipaj ništa, sad će ovi mrazevi napraviti pet puta bolji posao nego tanjirača, posle mrazeva čim se malo prosuši samo drljača ili setvospremač, a po meni bolje drljača.
 
Pa nigde ne žurim.
A tek sad su mrazevi iole ozbiljniji od onog što je bilo do sad. Tek sada oranje treba da izmrzne.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Darko jesam sa mojim malim uradio ali pola. Drugu polovinu uradio komšija sa većim pligovima i išao dublje od mene. Pogotovu na vratinama su baš dobre buse. Ne znam koliko će to mraz da smrvi. Ja sam i napisao da ću videti sad kad budu prošli ovi mrazevi kako će biti. Generalno i idem oko mesec dana pre setve prvi prohod spremačem (ali čekam da se iole dosta prosuši) i onda dan-dva pred setvu još jedan prohod opet spremačem.
 
Nazad
Vrh