Zatvaranje zimske brazde

Kukuruziste jesenas jednom tanjirano + podrivac.

ssCqF3D.jpg


ePCk9rX.jpg
 
Na tockovima drzim spremac,a posto sam izbacio opruge sa rotora,sad tezina setvospremaca stiska rotore.Ima rupe na tim nosacima za opruge,i na tim rupama stelujem,ako idem dublje onda moram podici rotore za jednu rupu jer inace rotori ne daju da ide dublje.
Obelezio na slici gde stelujem rotore.
 
Cici ako sam dobro pratio na casu ove godine si orao neke parcele posle duzeg vremena ne koriscenja pluga. Moze neko poredjenje od ove godine gruberisano orano?
Gde ima vise vlage? Na oba ides 2x setvospremac?
 
Cici ako sam dobro pratio na casu ove godine si orao neke parcele posle duzeg vremena ne koriscenja pluga. Moze neko poredjenje od ove godine gruberisano orano?
Gde ima vise vlage? Na oba ides 2x setvospremac?
Jednu parcelu od 22 kj sam orao. Nisam jos radio tu parcelu ali znam iz iskustva da su oranja vlaznija od gruberisane zemlje. Gruberisana zemlja se moze poceti raditi u prolece nekoliko dana ranije od orane. Oranje cu raditi sa teskom drljacom. Gruberisana sojista prvi put setvospremacem a drugi put drljacom a kukuruzista oba puta setvospremacem.
 
Ja sam danas za suncokret drljacom zatvorio. Za kukuruz mozgam sta i kako. Trebao bih baciti 3x16 ali čime onda preći? Tanjiračom da ga malo spustim u dubinu ili drljačom da zaravna
 
Ja sam danas za suncokret drljacom zatvorio. Za kukuruz mozgam sta i kako. Trebao bih baciti 3x16 ali čime onda preći? Tanjiračom da ga malo spustim u dubinu ili drljačom da zaravna
Ja sam danas vecinu predviđenih parcela za kukuruz preso lakom drljacom da malo poravnam i od sutra ako omane kisa koju najavljuju ..idem razbazujem 3*15 i frezam...pred sjetvu samo preletim lakom brnacom....mozda sa 3*15 pomijesam i ureju
 
I mi smo poravnali negde suvo i tvrdo negde jos vlazno i mekano a negde jos stoji voda pa nismo ni radili tako da ima svasta

koji je ovo spremac, koja sirina? Kako podesis dubinu? Vidim da spremac nema tockove, a kazu da za Belarus traktore mora spremac sa tockom, posto nema finu hidrauliku kao imt....ceka me isto, pa me interesuje kako podesavate dubinu ili su pozeljni tockovi?
 
Nazad
Vrh