Zatvaranje zimske brazde

Sirok treba skratiti sa 4.2m rotore na uze, nove caure....svejedno radim da ide prvo ona, pa oda spremac. Mozda sl proleca bude vise vremena,volje i novaca da uradim. Mada ko trazi na zajam kad cuje da nema rotore oladi se lakse.
 
Ja nemam slatine ali sam opet ostavio na jednoj parceli par hektara jer jos uvek je u nekim delovima njive vlazno pomalo i tone traktor dosta,nema vode ni blata,ali nije jos uvek vreme,treba se prosusiti jos ,a kad ce to biti sad ,verovatno pred april ...
 
Danas zatvorio u polju, islo lepo. U ritu ne može, probao jedan krug, napuno prve rotore, sreća nisam bio uporan pa sam uspeo da ih očistim. Ostaje kada se bolje prosuši.
 
Ovde ima frtalj lanca otprilike. Neke godine bude ok, neke bude taj deo prazan. Na sred njive se nalazi.
 
Da i ja sam to predlozio,ali tone traktor dosta,nema duple tockove ako poplicimo nisam bas siguran da li bi zatrpavao tragove.
 
Ja sam taj problem resio,stalno ostali tragovi od motike,imam duple rotore,prednje sa flahom a zadnje sa zicama.Izbacio sam opruge na rotorima i umesto opruge stavio cevi,sad idu rotori u zemlju i vise nema tragova od motike,a i zemlja mnogo sitnija.
 
Nazad
Vrh