Zatvaranje zimske brazde

Radilo se ovih dana, bas lepo ide.
5f5691f6cc61b7268176bf97965da453.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raca jel ovo išlo direktno na orano ili je pre ovoga bila još neka operacija posle oranja? Meni je ovo super lepo sitno. Jel se ne bojiš ako udare neki pljuskovi pa sabiju sve ovo i naprave koru? Kako posle to središ?
 
Kod nas jos nije da se radi,najavljuju kisu mozda i sneg..povrsinski se osusilo ali dole jos uvek nije..tamo tek marta ce moci

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Raca jel ovo išlo direktno na orano ili je pre ovoga bila još neka operacija posle oranja? Meni je ovo super lepo sitno. Jel se ne bojiš ako udare neki pljuskovi pa sabiju sve ovo i naprave koru? Kako posle to središ?
Jesenas gruber i spremac, neposredno pred setvu jos jednom spremac sa S oprugama i pacijim nogama kao isad i nema travke.
 
Odradio sam danas pripremu u dva prohoda
sedmicom i spremacem za ovas pa usput odradim i 1,5ha prvi prohod za suncokret. Na granici je za rad. Za ovas ce nekako da prodje ali mi se inace ne svidja bolje da prosusi jos malo. U zurbi zaboravim sa slikam. Mozda sutra kad posejem ovas zakacim drljacu pa da probam neke peskovitije njive da odradim pred kisu.
 
Ову задњи си добро ухватио
Само да су још врата затворена

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ma ne bre pero, pa ti odma u drugu krajnost... Mislim biće isto ovako stanje, ako već najavljuju proleće kao lane...
 
Pa nisam ni ja ovo spremao za setvu... Samo zatvorio brazdu... Što znači u prevodu moraću i ja bar još jednom u njivu sa spremačem...
 
Ne diram nista pre 5-6 marta, ravna su oranja, onda odmah ide ureja i jednom spremac. Kod nas hoce da bude beton ako padne dobra kisa na frisko. Sejao sam danas ovas odgore suvo na 5cm mokro.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
I kod nas ništa ne dirati još.Ako bih sada zatvorio i padne neka jača kiša to bi onda bio beton.I ako se poravna a bude kiša kad dođe vreme za setvu svi mogu da rade a ovi što su zatvorili ne mogu jer je vlaga,i onda samo cupkaju.:haha:Takva je zemlja kod nas.
 
Moja su oranja poprilicno sitna,tako da krajem marta bacanje vestaka po oranju i jedan prohod spremacem i to je to.
 
Ааааа, зезнуо ме одсјај од шајбне а нисам увећавао да видим.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh