Zastita kosticavog voca od monilije cveta i ploda

@rista Reci mi kada si zasnivao zasad da li si imao nešto drugačiji režim zaštite ili je zaštita identična kao i za odrasle trešnje? Ova godina je počela sa dosta padavina tako da ne bih ništa prepuštao slučaju!
 
Ja radim indeticnu zastitu zato sto koristim skoro 700 l vode za prskanje tresanja a prskam pistoljom jedino ne mora da se stavlja za trulez plodova nista u mladom zasadu
 
pozdrav svima
imam par pitanja :tek posadjena tresnja cime je tretirati -prskanje koliko prskanja ima s obzirom da je prva god i sad je posadjena

hvala

- - - - - - - - - -

koja kolicina chorus-a ide na 1 h
hvala
 
pozdrav svima
imam par pitanja :tek posadjena tresnja cime je tretirati -prskanje koliko prskanja ima s obzirom da je prva god i sad je posadjena

hvala

- - - - - - - - - -

koja kolicina chorus-a ide na 1 h
hvala
Horus ti ide oko 200-250grama na 1000 litara a tresnje se verovatno rade isto kao i kajsija u zastiti protiv monilije,znaci tri prskanja,beli baloni,pun cvet i precvetavanje.Posle valjda za razliku od kajsije ide jos nesto ali to neka ti odgovori neko ko se bavi tresnjom.Za moniliju ide Signum,kubik plus,chorus,sumilex,ronilan,...
 
@pele Reci mi da li je prskanje u precvetavanju obavezno ili se radi ako je period cvetanja produžen zbog kiše i sl.? Vidim da na forumu postoje različita mišljenja!
 
U precvetavanju se radi protiv bolesti lista i insekata lista i zametnutog ploda...recimo mankogal80 i insekticid tipa cipkord, negde sam ovde jednom čitao da se dimetogal ne meša sa mankogalom iako tako piše na galenikinom programu ali ne i na pakovanju.
 
Horus ti ide oko 200-250grama na 1000 litara a tresnje se verovatno rade isto kao i kajsija u zastiti protiv monilije,znaci tri prskanja,beli baloni,pun cvet i precvetavanje.Posle valjda za razliku od kajsije ide jos nesto ali to neka ti odgovori neko ko se bavi tresnjom.Za moniliju ide Signum,kubik plus,chorus,sumilex,ronilan,...
Pazi samo na koncetraciju aktivne materije.
Baš ovde sam izneo dilemu oko Chorusa (pa mi je Oktopod razjasnio): pre je bio 75wg, a sada je 50wg, pa samim tim treba i veća količina nego pre.
 
Зна ли неко да ми преведе милилитре у граме код Chorus 75 wg? Ја имам мјеру за милилитре, али немам малу вагу. Мислим да корус ставим у мјеру за милилитре па по неком омјеру израчунам колико је то грама.
 
Pa gde nadje mililitre kad je u prahu nijemtecan ili ima i u tecnom stanju:sta:
Za ovaj u prahu ti je 200-300grama po hektaru podrazumeva se utosak 1000l vode ako smanjujes vodu t.j. manje trosis po hektaru povecavas koncentraciju za toliko mislim da nije dobro ispod 600 l vode

- - - - - - - - - -

aaaaaaa tek sam video sta hoces e sad nisam pametan jbm ga jedino sto mogu da ti pomognem a to i nije nesto je da sam malu vagicu digitalnu kupio za 700 ili 900 rsd kod Kineza

- - - - - - - - - -

sad jedino neko od kolega da izmeri recimo koliko je kafena kasicica pa da ti kaze ili tako nesto :ideja:
 
Зна ли неко да ми преведе милилитре у граме код Chorus 75 wg? Ја имам мјеру за милилитре, али немам малу вагу. Мислим да корус ставим у мјеру за милилитре па по неком омјеру израчунам колико је то грама.

Запреминска густина 0.4-0.7 g/cm[SUP]3[/SUP] тј. по милилитру ... ово ти баш не даје прецизни рачуна истресеш у неку већу посуду с мл поделом неко мање паковање и одредиш сам за конкретну гранулацију у паковању .. а савет за вагу је наравно бољи ..

http://www.syngenta.com/country/rs/SiteCollectionDocuments/MSDN_2010/CHORUS%2075%20WG_%2811.2006%29_MSDS_SRP.pdf

варијанта 2. Раствориш све и направиш густу суспензију .. нпр 500г у Л и онда дозираш људски с мером у мл .. ово је прецизније али немам представу дал онај остатак може после да се искористи што остане ..

P.S. И немој да ти нико мери на кашчицу видиш колике су варијације насипне густине .. а дозирање хемије с грешком од 50% може лоше да заврши било у + било у - ...
 
Poslednja izmena:
Е то њих питај .. наравно да јесте ... " LC[SUB]50[/SUB] 107 μg по пчели" ... али како су овде код нас већ писали по новинама да су пчелари сами криви за помор пчела не би ме чудило да неко одговори и да то није битно ..

http://shop.vinar.com.hr/index.php?...id=216&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en
 
Како да измјерим 6 грама. Једино да одем код златара. Негдје сам видио да тај корус иде 0,03 до 0,04 посто што значи да ми треба 5-6 грама на 15 литара воде или око 10 милилитара.

- - - - - - - - - -

Штетан јесте за пчеле, али мислим да их не убија ако пршћем кад не лете.

- - - - - - - - - -

Једна пчела би требала да покупи два и по децилитра течности што је скоро немогуће ако пршћем када не лете.
 
Варијанта 3 .. купите две кесице по 2.5г и не мерите ништа :ideja: ... упозоравам Вас полако остајем без варијанти :osmeh:
 
Пеђа, купио сам прије двије-три године 200 грама па бих да искористим. Платио сам око 60 марака и имам сада преко 100 грама. Тада сам био почетник приправник :sta:, а овде нису имали кесице.

- - - - - - - - - -

Негдје сам тада прочитао да треба прскати против неке монилиније, а нисам знао да воћке требају бити у цвату. Моје кајсије су тада биле тек посађене па нису цвјетале. Ја сам марљиво гледао када цвјета комшијина кајсија и тада прскао.
 
Варијанта 4 . :osmeh: .. узмете неку плочу, даску комад лима .. тј нешто равно .. ставите на кухињску вагу и одмерите .. истресете хемију на то и измерите - и израчунате разлику тј. масу m

затим развучете хемикалију у правоугаоник у танком слоју нпр 1-2мм и измерите димензије правоугаоника и израчунате површину S ..

површинска маса је m[SUB]s[/SUB]=m/S ... исечете ножем на коцкице површине S[SUB]5[/SUB] = 5g/m[SUB]s[/SUB] и упакујете у папириће .

Нећу одустати у инат :osmeh:
 
Ma kupite vagicu, ima i preko limunda kupinda, ja sam tako kupio za 1000 dinara a bilo je i jeftinijih i mogu vam reći da je jako tačna, bacim kesicu od 2.5 grama ona pokaže 2.7, kad ispraznim kesicu i stavim praznu ona pokaže 0.2, ko bi rekao koja preciznost za te pare :D Mislim da meri u koracima 0.1 grama.
 
Nazad
Vrh