Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nije baš 30 kuća jer Sečanj(oko3000 stanovnika) ima vrlo malo manje stanovnika od Gospođinaca pa kad mu se doda Jaša Tomić sa nekih oko 3500 stanovnika ........
 
Gospodo savetodavci posto nece niko od vas da mi odgovori na moje pitanje postavljeno vama licno u prethodnim postovima kazite vi meni gde je urea ili an sta ja da radim sa kanom ja sam vam rekao da bolje da savetujete ministarstvo i ministra jer je ovo sprdacina kao i sa otkupom kukuruza za robne rezerve.

Vec sam ti 2 puta na pp napisao da ne verujem da ce ti iko odgovoriti,jer pitanje postavljas tendeciozno,podcenjivacki i iz bahata i inata i shodno tome smatram i da ne zaslužuješ odgovor.Zar zaista mislis da ti niko od inzenjera poljoprivrede ne ume odgovoriti na tvoje pitanje???Kada sam rekao hoće li neko nešto pitati u svakom slučaju sam mislio na jedan normalan odnos,ako neko STVARNO želi da nešto priupita,da se uspostavi jedan odnos poverenja i uvazavanja,pa da se krene vec jednom u tom smislu...bas kao u onoj reklami...I samo se pitam da je drzava zaposlila 1000 lekara i poslala po selima da leče da li bi se komentarisalo oni ne znaju ništa,šta bre oni meni imaju da kažu kad ja znam bolje od njih,ili da su poslali 1000 stomatologa da narodu popravljaju zube jel bi i onda bilo ma ja znam bolje od njih sta ce on meni popravljati kad ja to znam...ili građevinskih inzenjera...ne,to se smatra samo u slučaju poljoprivrede zbog decenijskog ukorenjenog mišljenja da za bavljenje poljoprivredom škola ne treba...znaš ono šta će mu škola i neko znanje kad ostaje na poljoprivredi...(pa možda pre 100 godina i nije trebala,ali na ovom nivou tehnologije,konkurencije...?)Kazes bio sam na nekim predavanjima,pretpostavljam semenara,zaštitara ili slično,ništa pametno nisam čuo,pa aman od tih firmi si nabavio seme,đubre,hemiju,oni su to izmislili,proizveli,ti koristiš,pa kako onda da niko ništa ne zna osim tebe...???

---------- Poruka napisana u 07:14 ---------- Prethodna poruka je at 06:56 ----------

Moja savetodavka dala otkaz.Kaže žena da je posao neviđena sramota.I još je rekla:ja i posle godinu dana treba da lepo živim sa svima vama u selu".
Njen posao je preuzeo čovek koji već drži dva sela.

A koji je razlog davanja otkaza?
 
Poslednja izmena:
Pa nije ništa drugo rekla.Znam da nije našla drugi posao.:sta:

Hoću reći bila je bez posla,drzava raspisala konkurs,žena se javila,prošla i zaposlila se i onda je smatrala da je sramotno to nešto što radi 2-3 meseca?Problem joj što i posle godinu dana treba da živi sa svima vama u selu...pa jel vam nešto loše uradila i doprinela nekoj vašoj šteti,a dok je drzavni sluzbenik zasticena kao beli medved vi kao ne smete nista da joj kazete jer je ona neka sila i moć,a posle godinu dana joj treba ziveti tu kad više ne bude ta sila koja je sad???U kontekstu te recenice da joj treba ziveti u selu bas čudno zvuči?Posao je smatram pošteno dobijen,ne vidim da je nemoralan,poslodavac je ponudio poslom,ona prihvatila,od poslodavca dobija odredjene radne zadatke,ništa ne smišlja sama,veza nije trebala,primljeni svi...dali brate ako će mo pošteno i solidnu platu i ona to ostavi i ode sama jer je nešto bila sramota?Šta je tu sramota?
 
Poslednja izmena:
Sve to što je ona rekla je bilo u afektu jednom drskom velikom seoskom gazdi.Žena je vrlo prijatna i šta više hoće da prihvati sve sugestije.Meni lično je ipak žao što je napustila,a zvaću je da vidim o čemu se radi.
 
Znaci ako ides kod lekara i budes bahat isumnjas u njihov rad oni ne trebaju da te lece zato sto nisi lepo i slatko zamolio izvini druze imam pravo da postavljam pitanje kako ja hocu a oni posto im je to posao za koji primaju platu su trebali da me udostoje bilo kakvog odgovora a ne kao ne odgovara im nacin na koji pitam pa nema odgovor otkad oni mogu da biraru kome ce odgovoriti a kome ne a nisam ni primetio da su ikome ista odgovorili ili savetovali sem sto su se ovde besplatno reklamirali toliko o njima necu vise da im pridajem na vaznosti jer su pokazali da ne zasluzuju ja sam namerno se tako postavio a oni trebaju da me razuvere da gresim i onda bi ih slusao ovako vidim da sam u pravu 100%
 
Znaci ako ides kod lekara i budes bahat isumnjas u njihov rad oni ne trebaju da te lece zato sto nisi lepo i slatko zamolio izvini druze imam pravo da postavljam pitanje kako ja hocu a oni posto im je to posao za koji primaju platu su trebali da me udostoje bilo kakvog odgovora a ne kao ne odgovara im nacin na koji pitam pa nema odgovor otkad oni mogu da biraru kome ce odgovoriti a kome ne a nisam ni primetio da su ikome ista odgovorili ili savetovali sem sto su se ovde besplatno reklamirali toliko o njima necu vise da im pridajem na vaznosti jer su pokazali da ne zasluzuju ja sam namerno se tako postavio a oni trebaju da me razuvere da gresim i onda bi ih slusao ovako vidim da sam u pravu 100%

Vidiš ti si se kako sam lepo kažeš namerno tako postavio i normalno je da te niko nije ni udostojio odgovora,pa šta si ti mislio???Vidi,stavi prst na čelo i malkice razmisli...Oni su savetodavci i primaju platu,tako je,ali svako od njih ako sam ja to dobro razumeo ima cca 150-200 gazdinstava za koje je zaduzen...i kojima bi trebao da pomogne na razne nacine,što će mo nadam se tek videti.Drugim recima,obratis se svom savetodavcu koji je i zaduzen za izmedju ostalih i tvoje gazdinstvo i pitas,e taj je DUŽAN DA TI ODGOVORI JER ZA TO PRIMA PLATU,a i njemu treba da se obratiš civilizovano i kulturno jer ljudi u međusobnim odnosima i treba tako da se ponašaju,a sve ovo na forumu,dal su agronomi,dal tehnolozi,dal savetodavci,dal tvoje kolege poljoprivrednici,razni članovi i diskutanti,mogu ti odgovoriti a i ne moraju,drugim rečima to je na dobroj volji članova foruma i diskutanata,a gledajuci tvoj nastup po 4.put ti kazem da bi me zacudilo kada bi te iko udostojio odgovora.Vidis ja ne radim za drzavu i ona me ne placa,moji saveti u principu i na neki način nisu besplatni u poslu kojim se bavim,a gledajuci tvoje ponašanje ja bih te vrlo elegantno zaobišao u pogledu bilo kakvog odgovora,poslovnog odnosa,sa parama ili bez njih svejedno...
 
Poslednja izmena:
Ja sam se obratio upravo i njima i nisu me udostojili odgovora ni na jedno pitanje koje je bilo uljudno i normalno zato i imam takav stav prema njima jer su mi i drugi isto tako rekli o njima
 
Tri su puta do znanja: jedan je obrazovanje, drugi iskustvo, treci vaspitanje... svaki od njih ima svoje prednosti ali se treci put odnosi iz kuce, iskreno svima treba pomoci ali sa nabusitoscu i bezobrazlukom tj. prostakluku nema pomoci tu klijent treba da se obrati svojim roditeljima, ja sam jednog opomoneuo, sledeci put zuti karton, a treci put iskljucenje i do sada nije bilo problema za dalje videcemo....
 
Meni ne treba vase znanje verujte gospodine sta god me zanima ja saznam samo zelim da dokazem da ste totalno promasena investicija u startu ko ste vi da dajete ljudima zute kartone vi treba da ubedite seljaka da ste u pravu a ne da glumite nekog ko iskljucuje pa iskljucicemo mi vas sa stim sto cemo vas izbaciti na ulicu strasno vi ste tu zbog nas a ne mi zbog vas velika razlika vi ste placeni da savetujete a ja nisam placen da vas slusam moja dobra volja a vama je to posao i ako ga tako radite bolje nemojte da ga radite.
 
Poslednja izmena:
Covek mora da drzi do sebe , ko nepostuje sebe nece ga ni drugi postovati, sta da dodjem nekome pet puta da ga ubedjujem a on da pisa po meni nece da saradjuje ok produzi dalje, drugo sporadican primerak ne utice na vrsenje savetodavnih poslova, on je pojedinac a taj pojedinac treba da se ponasa kao i vecina u selu, ovo je zargon, treba budale eskivirati, meni kojekvi hobisti mazdrpani i ne trebaju da ih savetujem., ko hoce da shvati znacaj savetodavstva on ce i primiti savetodavca ko nece ni savetodavac ne treba da mu podilazi i da bude totalno snishodljiv. Takav obrazac ponasanja nije karkteristican za pravog srpskog domacina to su tzv. kulovi koji su dosli do nekih para pa sad mogu da prodaju pameti drugima.
@djoker
Ja bih licno voleo da se pojavite u selima koja ja drzim i da pocnete istu ovu pricu kao na forumu o iskljucenju savetodavaca tj mene u tom selu, posto imamo dosta veliku zalihu krompira, ja cu se potruditi da Vas ne najure iz tog sela, ne onim tvrdjim komadima posto je to nekorisno, vec da to urade onim meksim i trulijim i to kad budu bili osetili potrebu za tim, u svakom slucaju biste bili najureni a sad cime... e to zavisi licno od Vas.
 
Poslednja izmena:
Meni ne treba vase znanje verujte gospodine sta god me zanima ja saznam samo zelim da dokazem da ste totalno promasena investicija u startu ko si ti da dajes ljudima zute kartone ti treba da ubedis seljaka da si u pravu a ne da glumis nekog ko iskljucuje pa iskljucicemo mi vas sa stim sto cemo vas izbaciti na ulicu strasno ti si tu zbog nas a ne mi zbog vas velika razlika ti si placen da savetujes a ja nisam placen da te slusam moja dobra volja a tebi je to posao i ako ga tako radis bolje nemoj da ga radis.

Pa od koga saznaš?Od pumpadžije na pumpi,kasirke,kelnerice u seoskoj birtiji???Uostalom,ako ti je dobro onda ništa...ništa nemoj da slušaš,niko te ne tera a i dosad ako si šta slučajno poslušao odma izbriši iz glave,da ti ne smeta...Rekoh ja davno,nema veze ova tema sa njenim nazivom...ovo je priča o nama,ko smo i kakvi smo...zato se i nalazimo tu gde i jesmo...KLIK!
 
@djoker
Vidim da si u poslednje vreme aktivan na ovoj temi. Ne znam čime je izazvano toliko nezadovoljstvo. Ako je negativnim iskustvom sa "tvojim" asistentom onda si trebao napisati nešto konkretno o tome.
Ako si nezadovoljan državom, promašio si temu. Koliko sam pratio forum, nisam stekao utisak da bi trebao biti više od ostalih nezadovoljan trenutnim stanjem. Normalno je da kao i ostali kažeš da ti se ne sviđa ovaj program, al mi nije jasno zbog čega se postavljaš prema nama kao da nas lično sve plaćaš.
Jednostavno odbiješ saradnju, jer nisi plaćen da slušaš i gotovo. Sve drugo je iživljavanje i verovatno bi od veće koristi bili psiholozi ili inspektori.
Od 150 gazdinstava dvoje su odbili saradnju i to u jednoj rečenici .. i to poštujem. Svako radi onako kako misli da treba i to je ok dok ne vređa i ne p..va.
 
Poslednja izmena:
Na ovoj temi se samo podižu tenzije nad savetodavcima. Zamišljam kako neki agronom ulazi u nečiju avliju i sa vrata ga čeka pesnica. Ni kriv ni dužan dobija batine.
Jednostavno, @ djoker i slični, spustite loptu i pustite tog agronoma da radi svoj posao. Postavljajte pitanja, ali budite pristojni. Nemojte da mu se unosite u lice, sugerišete i terate ih napolje. Na kraju, ako ti ne želiš pomoć zašto bi ti on uopšte pomagao. A žuti karton ja bih davao svakom ko bi na mene digao ton ili ne daj Bože ruku. Nisam došao da kradem, ni da ubijam - poslali su me da pomognem, ali ako neko neće pomoć to može ljudski da se kaže.
 
Animal ,slobo i Ivane ja stvarno cenim sto ste na forumu i sto iznosite neka vasa zapazanja.Ali to sa kartonima mi ja malo bez veze ,znam da si se figurativno izrazio ,ali ko nece da saslusa jednostavno ,,dobar dan i dovidjenja,,..Tesko je raditi sa ljudima morate se na to prilagoditi.
 
Evo ovako što se moje savetodavke tiče:
Žena je tražila premeštaj.dobila je premeštaj u selo Mramorak kod Kovina.Tamo joj živi majka i veoma je bolesna te se više ne može o sebi starati.To je isključivi razlog što znači da ipak nije dala otkaz nego samo promenila sredinu radi privatnih problema.Lepo je što su joj izašli u susret.
Pošto znam da ima članova iz Mramorka samo da kažem da ste dobili osobu koja ne zna skoro ništa o poljoprivredi ali će vas uvek saslušati i potruditi se da pomogne.
 
Za gospodina Djokera. Ako Vas zaista zanima odgovor na Vase pitanje,zasto ne pitate Vaseg asistenta savetodavca ili Vasu PSSS? Zasto bi neki asistent ili savetodavac koji nije placen za to trebao da Vam odgovori,a nije im tesko da vide Vas stav?
S druge strane,ako zaista zelite da pitate za neku Vasu parcelu,ne mozete uopste dobiti ozbiljan odgovor na takvo pitanje,dok ne date kompletnije podatke,kakvo je zemljiste,analiza zemljista,radi adekvatne preporuke kako da tacno djubrite za kukuruz,a mozda analiza pokaze da treba da radite kalcifikaciju,ili da treba da se ide nekim kompleksnim djubrivom,ili da ima dovoljno azota i fosfora,a da fali organska materija i kalijum,ili neki mikroelementi.
Sto se obrade tice,ako je rec o obradi ove godine,ja Vam nista ne bih odgovarao dok ne vidim kakva je bila zaista Vasa zimska obrada,koji je tip zemljista,koliko ima vlage i kakvo ce stanje zemljista biti u prolece kada se moze raditi priprema za setvu.U skladu sa pravom situacijom i vremena setve,bih video koji hibrid da Vam preporucim,ili ako je stanje nepovoljno za setvu kukuruza,zbog realnog stanja na terenu u datom vremenu u prolece 2012g,mozda bih Vam preporucio da batalite setvu kukuruza za tu sezonu i da sejete nesto drugo,mozda bas heljdu,koju ja gajim.

Recimo u nasem regionu se jesenas uopste nije moglo orati,mnogi koji su isli na silu,samo tanjiranjem su slomili po nekoliko tanjira,od uljane repice koju su sejali na vise stotina hektara nema bas nista,a sto se tice povrsina pod zitom,sve je to uglavnom jad i beda.Ljudi nikako da nauce da se silom i ponosom ne moze protiv Boga i prirode.Ja sam sve moje parcele ostavio za prolecnu obradu,kad se steknu uslovi za dobro oranje i obradu.Oni koji su isto tako odlucili u nasem regionu su dobro prosli,oni koji su silovali zemlju jesenas,su pukli ko zvecke,neki 100 posto,neki 80 posto,manje vise toliko.

Inace ja sam agronom koji je prosao testove,ali je odbio ovaj posao i angazman.A bavim se poljoprivredom i hranim svoju porodicu prvenstveno prihodom od poljoprivrede.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh