Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Našeg savetodavca juče napala dva šarplaninca..jedva je živu glavu izvukao...bilo je bežite noge usr..... :haha: a lepo sam mu kazo da ne ulazi u dvorište već da se dernja sa kapije "GAZDEEEEEEEE, GAZDEEEEE"

MOLIM NAŠE PAORE DA OD 08-16h DRŽE KERU NA LANCU JERBO SMANJUJU EFIKASNOST I EFEKTIVNOST CELOG PROJEKTA

Mi smo za Gospodjince dobili čoveka koji je radio za jednu kompaniju koja prodaje moderna vodorastvorljiva đubriva, koji je vrlo dobar poznavalac povrtarstva, čak je i magistrirao a sticajem okolnosti je bez posla... tako da ćemo ga maksimalno iskoristiti....pa, što Lale kažu....dok traje nek laje. I za njega ne sumnjam da će posle ovoga biti bez posla.
 
Našeg savetodavca juče napala dva šarplaninca..jedva je živu glavu izvukao...bilo je bežite noge usr..... :haha: a lepo sam mu kazo da ne ulazi u dvorište već da se dernja sa kapije "GAZDEEEEEEEE, GAZDEEEEE"

MOLIM NAŠE PAORE DA OD 08-16h DRŽE KERU NA LANCU JERBO SMANJUJU EFIKASNOST I EFEKTIVNOST CELOG PROJEKTA
kod mene ima zvono ako udjes bez zvona ima da te pojedu,ostace samo dugmici
 
Razni ulicni prodavci kojecega su opljackali kucu jednog naseg poljoprivrednika pa je sad nabavio dva sarplaninca a nas savetodavac je, neobaziruci se na natpis "Ovde ja cuvam" usao u dvoriste i naisao na "toplu dobrodoslicu". Bogu hvala uspeo je da istrci napolje i nista ruzno se nije desilo. Namera mog posta je bila da to budev saljiv komentar na jucerasnji dogadjaj ali na neki nacin i upozorenje za kolege asistente savetodavaca.

Izvinjavam se na :off_topic: ali osetio sam potrebu da ceo slucaj detaljnije protumacim da ne bi bio shvacen pogresno.
 
Danas mi je bila savetodavka ,vrlo fina i kulturna devojka ,pita za probleme u poljuprivredi i tako to.Reko sam joj da to ima na ovom forumu skoro sve ,posto su nasi problimi ,. skori svih nas ovde uglavnom isti .Nije ni znala da postoji ovakav forum,pa je rekla da ce ga obavezno pogladati.I dodao sam joj ako ih nesto vise zanima nju i njene nadlezne neg slobodno postave pitanje na forumu,sigurno ce se naci desetak koji ce im odgovoriti. Da dodam, mozda ce nesto biti od tog projekta,makar se vidimo oci u oci ,znam ja da oni nemogu puno da uticu, ali bar mogu da prenesu nesto nadleznima. Pa kad drzava daje pare za makar kakve agencije i za sto razni gluposti mozda ovo nije tako ni lose pokazace vreme.
 
I moj savetodavac je od mene saznao za forum kad je bio u prvoj poseti. I dalje mi je malo čudno da su ti mladi ljudi slabo informisani o struci i problemima u njoj, van fakultetskih okvira. Inače, dečko je sasvim ok, zaštitar je po struci i mislim da ćemo imati sasvim dobru saradnju. (Sa moje strane će sigurno imati svu potrebnu podršku i pomoć.)
 
Obišao sam 100 ljudi i niko nije rekao da je na forumu. Baš gledam statistiku i vidim da ima oko 10000 članova od toga 1600 aktivnih.
A registrovanih gazdinstava ima oko 350000 od toga oko 200000 realno. Ima dosta ljudi koji se informišu preko interneta, ali po mojoj proceni manje od 20% gazdinstava adekvatno koristi internet. Možda sam mnogo promašio zbog uzorka jer situacija se sigurno veoma razlikuje po regionima...ali ne verujem da je preko 33%.
Je l ima na forumu nekoga iz Malog Bavaništa ? Sutra idem tamo...ako nađem put:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Molim moderatora da ubriše post. Kad sam bolje razmislio, napisao sam glupost i zato sam obrisao post.
 
Poslednja izmena:
Obišao sam 100 ljudi i niko nije rekao da je na forumu. Baš gledam statistiku i vidim da ima oko 10000 članova od toga 1600 aktivnih.
A registrovanih gazdinstava ima oko 350000 od toga oko 200000 realno. Ima dosta ljudi koji se informišu preko interneta, ali po mojoj proceni manje od 20% gazdinstava adekvatno koristi internet. Možda sam mnogo promašio zbog uzorka jer situacija se sigurno veoma razlikuje po regionima...ali ne verujem da je preko 33%.
Je l ima na forumu nekoga iz Malog Bavaništa ? Sutra idem tamo...ako nađem put:osmeh:
Ivane statistika je cudo nemoj puno da verujes u nju.
 
Ivane statistika je cudo nemoj puno da verujes u nju.
Ja sam stavio po meni najveće moguće brojeve, ali ovo je čisto moja predpostavka na osnovu nekih statističkih podataka i stanja ne terenu koje sam video...sigurno je da sam pogrešio samo je pitanje u kom smeru. Sasvim je moguće da ni 10% PG ne koristi internet za posao.
 
Ivane statistika je cudo nemoj puno da verujes u nju.

Ja verujem samo svojim očima...pominjale su se razlike između severa i juga,upotreba racunara,interneta...broj ljudi koji koristi forum i slično...Ajmo malo statistike u smislu učesnika u ovoj temi,koliko mogu da vidim uglavnom Vojvodina i Mačva te vam je to otprilike i odnos gde se koliko koriste napredne informacione tehnologije,te je u tom pogledu određenim regionima apsolutno dobro došla pomoć agronoma u stručnom i svakom drugom znanju...a broj ljudi koji ga kod nas koriste i u gradu i u selu i način na koji ga koriste je verovatno na minornom nivou.A i forum ko forum,niti je to jedini izvor informacija,niti jedini forum, niti sveto slovo da se mora biti baš na ovome da bi se bilo zainteresovano za rad i učenje.
 
Koliko je savetodavaca po statistici prisutno na poljoinfo,najvećem forumu na tlu ex Yu ili nisu hteli da dele savete besplatno kao ovde prisutni.
dobili ste posao snova,bez neke odgovornosti i budite time zadovoljni,tj prezadovoljni.
 
dobili ste posao snova,bez neke odgovornosti i budite time zadovoljni,tj prezadovoljni.
Koliko ja vidim nisam "dobio posao" već ugovor o PP poslovima na 2 meseca. To je šansa da se u daljoj budućnosti zaposlim ako... Zadovoljan sam pruženom prilikom i trudim se da je iskoristim ali ovo za mene sigurno nije "posao snova" već jedno iskustvo više, koje je došlo u pravom trenutku, kada sam ostao bez predhodnog (boljeg) posla. Niko normalan ne želi posao bez odgovornosti.
 
Koliko ja vidim nisam "dobio posao" već ugovor o PP poslovima na 2 meseca. To je šansa da se u daljoj budućnosti zaposlim ako... Zadovoljan sam pruženom prilikom i trudim se da je iskoristim ali ovo za mene sigurno nije "posao snova" već jedno iskustvo više, koje je došlo u pravom trenutku, kada sam ostao bez predhodnog (boljeg) posla. Niko normalan ne želi posao bez odgovornosti.

Ja ne bih mario... Sad, da l' sam nenormalan il' neambiciozan, il' nešto drugo, nemam pojma. :osmeh:
 
Koliko je savetodavaca po statistici prisutno na poljoinfo,najvećem forumu na tlu ex Yu ili nisu hteli da dele savete besplatno kao ovde prisutni.
dobili ste posao snova,bez neke odgovornosti i budite time zadovoljni,tj prezadovoljni.

Koliko je savetodavaca ovde prisutno?A Ko to zna?Još ću jednom napisati,ja nisam agronom,nisam savetodavac u ovom programu i mene ne plaća država,a savete zaista ne delim bas besplatno.Temu sam počeo da pratim iz radoznalosti,jer sam i sam poslom svakodnevno vezan za poljoprivrednike i smatram da selu treba znanja,a pogotovo u ruralnim delovima.E sad koliko ce ovi savetodavci u tome uspeti ili neće i da li im je u moći da uspeju(ličnoj i sistemskoj) o tom potom,ali opet od nečeg se mora početi...Ima tu ljudi koji su sigurno odlični u tom poslu i sa velikim iskustvom i koji u svojim sredinama mogu pozitivno uticati i na edukaciju i na udruzivanje,osmišljavanje posla,a sigurno da ima i onih koji su bukvalno neupotrebljivi(a znam i takve),a da su dobili posao snova kako Vi kažete,tu se ne bih ni malo složio.Što se tiče samog foruma,sviđa mi se,možda je i najveći ali sigurno da nije i jedini i da nije mera znanja a ni samo prisustvo na njemu,po mom mišljenju internet podjednako širi i znanje i neznanje...pa gde se ko nađe...Takođe sam primetio još jedno,ovde niko savetodavce ništa nije ni pitao,što bi opet trebalo da znači ili da imamo znanje koje preliva ili visok nivo sujete,a ipak i molim Vas da mi ne zamerite i ne razumete pogrešno,a mislim na nivo celog društva(ne na pojedince),gledajući šta i koliko proizvodimo ipak bih se kladio na sujetu.

---------- Poruka napisana u 05:47 ---------- Prethodna poruka je at 05:29 ----------

I ajd i da ispričam i jednu zgodu koja mi se juče desila,imadoh priliku da me na putu stopira žena,ispostavi se da je savetodavac(ima ih ovih dana po selima),što bi rekli ovde na forumu stvarno neka fina i pozitivna osoba,puna volje i želje za radom što treba ceniti, snalazi se tako za prevoz i sticajem okolnosti me zamoli da stanemo ispred jedne kuće.Ljudi je stvarno lepo primili,manje više ruralni kraj,sedosmo ali se kod njih zatekao čovek koji je iz susednog sela i koji je baš bio neprijatan kada je čuo ko je ona i zašto je došla...te su počeli komentari tipa e jedva čekam da kod mene dođu ti agronomi pa da ih ja preslišam da vidim šta oni znaju(zaista svaka čast svakome,ne govorim o pojedincima i svaka čast iskustvu i svakodnevnom radu ma kakvo ono bilo,ali neću da poredim nivo nezavršene osnovne škole i pismene osobe sa faksom koja je radila u struci),ženi neprijatno,a pravo da Vam kažem i meni.Tog momenta kad je već preterao,ja mu dadoh vizit kartu i kažem,evo me došao sam ajd sad da popričamo...čovek samo pogleda vizit kartu,vide ko sam,odakle sam,gde radim,pocrvene i više ne reče ništa...ja počeh da ga zapitkujem,on manje više ćuti i posle 5 minuta se pokupi i ode...I zato kažem svaka čast svima,nikome nije lako,ali ipak podrška agronomima,želim im svaki uspeh i napredovanje a narodu znanja treba i u selu i u gradu!
 
To se dešava kad neko nepismen i izkompleksiran umisli kako je feudalac ako ima par ha zemlje pa bi se iživljavao na ženi(savetodavcu) .
Želja da on nekog preslišava sa svojim (ne)znanjem je opšte stanje u društvu,svi pametni!!
Ko ne želi pomoć neka okrenu aglavu i reše svoje probleme,ja jedva čekam da dođu kod mene a još ih nema:ideja:
 
Talianu,ako si mislio na mene,neću se nači uvređen.Samo sam izneo istinu.E sada ko se pronalazi u tome.
Što se škole tiče imam završenu srednju mašinsku (četvorogodišnju),državni ispit za rukovaoca parnih kotlova i školu rezervnih oficira (Zadar-artiljerija).Ako sam ja ne pismen onda je 80% Srbije nepismeno i sada treba da nas pismeni nauče čitanju i pisanju.
Ne znam na osnovu čega si zaključio da ja nekoga preslišavam,što sam izneo činjenicu da nisu učlanjeni na forum a ovamo su inženjeri poljoprivrede a ovo je poljoprivredni forum.Ali jedno je sigurno da bi mogli nešto i da nauče od mene i mnogih članova sa ovog foruma i takođe mi od njih (ali nam trenutno to nije prioritet).
Slažem se sa njima da za neke nije posao snova ali za ove uslove i situaciju u državi je premija.Retko ko radi posao svojih snova nego radi ono što mora.
Nikad nisam rekao da neću saslušati savetodavca,jer to je osnovni vid kulture.Samo smratram da ovom projektu nije ni vreme ni mesto a finansiranje istih će ići na grbaču seljaka.I po stoti put navodim da nisu oni krivi,dobili su posao i to je u njihovom interesu.Tu se priča završava.
 
Ček ljudi malo da se razumemo , mislim da svi mi mislimo ovako u sustini :
JA licno nemam ( a mislim i vecina na forumu ) nista protiv savetodavaca,
ALI nama nisu potrebni toliko saveti nego konkretne mere koje treba drzava da donese a koje se odnose na poljoprivredu i stocarstvo gde su savetodavci nemocni
Nama trebaju garantovane cene , siguran plasman robe koju proizvedemo , kes pare ( a ne prodas robu pa cekas pare 2-3 meseca , nekad i vise ) da nas zastiti od nakupaca ( oni imaju vecu zaradu nego mi proizvodjac( znam i koji su ostali ljudima duzni , zatvorili staru firmu otvorili novu i opet rade i nikom nista ))i da ne nabrajam svi znate probleme vezane za poljoprivredu ....
Ne kazem ja da se ne moze nesto cuti od njih sto ne znam , neki dobar savet(ali ako ipak pored dobrog saveta npr. na kraju prodam kukuruz po 15 din gde sam ja tu , moze mi biti samo toplije oko srca zbog dobrog saveta) ALI opet i oni zastupaju drzavu jer ih ona placa i rade kako im ona kaze i ponavljam ONI SU TU NEMOCNI gde nama treba najvise pomoci !?!
I mislim da su i savetodavci svesni da su ljudi nepoverljivi i prema njima i da ne veruju skoro i sami sebi a kamoli nekom drugom ( sve je to iz ranijih losih iskustava )
I zato ljudi cuvajte živci jer od živci oće svakojake bolešćure , ako vec neko ima problema neka :riba: bice mu lakse :haha:
 
Ajde bar za pocetak da nam odnesu zemlu na analizu .sto je rekla moja savetodavka .Pa ljudi nije ni to lose .Rekla mi je da treba da donese neke formulare i da ce kanda oni nositi ,zemlu na analizu.Slozicete se da ni to nije lose.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh