Zamena mleka u ishrani teladi

Nikad nemojte prezivaru mijenjati hranu tako brzo mora imati period prilagodjavanja, makar to bilo i tele. Ja pripremam zamjenu tako sto odlijem malo vode dok izmijesam i da bi ga rashladila toliku kolicinu vratim hladne vode i to ti je to. Ukoliko tele dobije proliv meni se odlicno pokazalo ako ima kod vas da se kupi prasak koji se dodaje u mlijeko ili zamjenu a zove se "provit pack" biohemov a ni jedno sredstvo do sada nije djelovalo tako brzo s tim sto ga treba imati u rezervu pa cim primijetite proliv dati ga jer tako i u uputstvu pise. Ja sam ga prvi put koristila kod teleta koje vec nije moglo da ustane od iscrpljenosti iako sam mu davala antibiotik i dala sam ga prvi dan tri puta dnevno a kasnije po uputstvu dva puta dnevno. Malo vise kosta kod nas je 6,80 eura ali proste pare za to. Tu tele dobije i elektrolite i minerale koje kod proliva izgubi. Pozdrav.
 
Cene mleka su verovatno razlicite od mesta do mesta,kod nas je cena tog mleka oko 250din za kg(+ - 20din),bar je toliko bilo kad sam ja kupovao pre koji mesec,patent co je kod nas 220,josera 240,sano milsan 175,milkoinada 250....
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na brzim odgovorima,ipak cu se opredeliti za Milsan koji kod nas košta 75km dok Ibeka Panto košta 100km.
 
evo bas procitavam od reda ovaj forum jer sam novi...kako sam naveo bavim se odgojem teladi,sve sam procitao i video al nikako da zapazim preventivu za proljev kod teladi a to je recimo samo sirce doliveno u mleko ili u zamjenu bas onoliko kao da pravite domaci jogurt ili kefir. Sunete ga u pice za telad ubijete sve bacile i hranite i sa -5 stepeni ili + 35 nema nikakve veze jer ce sirce odraditi proces kiseljenja umesto teleta + telad koja se hrane kravljim mleko a dodaje se sirce drasticno bolje napreduju :D zivjeliiii :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Hvala svima na brzim odgovorima,ipak cu se opredeliti za Milsan koji kod nas košta 75km dok Ibeka Panto košta 100km.
nemoj milsan sa njim ne ide seno :D
 
evo bas procitavam od reda ovaj forum jer sam novi...kako sam naveo bavim se odgojem teladi,sve sam procitao i video al nikako da zapazim preventivu za proljev kod teladi a to je recimo samo sirce doliveno u mleko ili u zamjenu bas onoliko kao da pravite domaci jogurt ili kefir. Sunete ga u pice za telad ubijete sve bacile i hranite i sa -5 stepeni ili + 35 nema nikakve veze jer ce sirce odraditi proces kiseljenja umesto teleta + telad koja se hrane kravljim mleko a dodaje se sirce drasticno bolje napreduju :D zivjeliiii :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


nemoj milsan sa njim ne ide seno :D
Hvala na informaciji sto se tice sirceta,nisam znao za to,ja koristim trigard 250,posolim onako kroz prste i nemam problema sa prolivom,a sto se tice sano zamene za mleko,tj njegovog programa telad u zanje vreme kao da piju obicnu vodu,uopste se ne vidi napredak kao na primer kad sam to isto mleko koristio pre 2god,moracu da pokusam sledeci put sa patent co zamenom,koristim njihove premixe i zadovoljan sam,pa me to navelo da pomislim da je i zamna kvalitetna
 
ebes ga eto ja neznam za taj trigard...ako vam se desi proliv dajte soli teletu jer telo gubi so prilikom proliva ili samo stucano uglje dve velike kasike u danu :D
 
Postovani govedari!..Ja sam svinjar i imam jedno pitanje za vas u vezi mleka u prahu Mildi-Patent co. Koliki mu je rok trajanja posle otvaranja pakovanja (uz adekvatno cuvanje), meni ce proci oko 2 meseca dok ga ne potrosim.
 
Nazad
Vrh