Zamena mleka u ishrani teladi

SANO se ne pakuje u Srbiji, i sigurno je bolji od Josere.

Ne znam da li si uporedo rastvarao obe zamene za mleko,i uporedjivao ostatak na dnu kante.Donosis zakljucke na osnovu licnog iskustva,ili se bavis prodajom kao ja?Nemam nikakv interes da branim Joseru.
Prisustvovao sam uporednim testovima,ne mogu naci zamerku Supramilu T, i tvrdim da je kvalitetnija od SANO-a.
 
Evo da se javim da je bio veterinar i da je teletu dao neki erocin, i kaze da je dobio proliv od zelene trave..
 
Enrofloksacin je antibiotik sirokog spektra,verovatno ce pomoci,ali....upotrebom antibiotika gubis na prirastu.Da li je to moglo da se resi (karbobizmutom,vetanom,ili nekim probiotikom) ?
 
SANO se ne pakuje u Srbiji, i sigurno je bolji od Josere.

Ne znam da li si uporedo rastvarao obe zamene za mleko,i uporedjivao ostatak na dnu kante.Donosis zakljucke na osnovu licnog iskustva,ili se bavis prodajom kao ja?Nemam nikakv interes da branim Joseru.
Prisustvovao sam uporednim testovima,ne mogu naci zamerku Supramilu T, i tvrdim da je kvalitetnija od SANO-a.

Bavim se prodajom u CG, ovde je do sada bio prisutan upravo Supramil, i bilo je s vremena na vreme problema sa prolivima, oni koji su prešli s njega na Milsan regulisali su prolive, upravo ovde na forumu smo imali takvo iskustvo kod jednog člana, ne bih da reklamiram, ali mislim da je kod milsana odnos cena kvalitet mnogo bolji nego kod supramila.
 
Hvala na podeli iskustva,bavim se prodajom u Vojvodini ali ne Joserinih (to sam prodavao ranije) proizvoda vec (Biomin,Provimi) i iskustva su suprotna...
Mislim da su ovakvi forumi od velike pomoci u razmeni iskustava,jer niko od nas prodavaca ne zeli da prevari proizvodjaca ili da mu napravi problem.
 
i ja imam veze sa prodajom ćemu kazeš li ej idi na drugo mesto uzni drugog proizvođača i lepo se ispričaš s mušteriju a znaš da ti lično o prodaji zavisi lična egzistencija,i ispuštiš mušteriju a nisi mu uzeo pare za proizvod što prodaješ,kifler je dao 1000 posto tačan odgovor,ništa lično čisto poslovno
 
Ne može niko da te prevari ni u čemu, može samo da te vara dok ti ne podvučeš crtu i ne vidiš na čemu si onda je sve jasno!

- - - - - - - - - -

Nikola zaboravio si da navedes jos 100 razloga zbog kojih se moze pojaviti proliv u letnjem periodu, kad su jake vrucine. Nema vode,amonijak, promaja,insekti,plesnivost hrane,temperaturne oscilacije,bakterije itd, zimi je najlakse odgajiti tele.

Ovo je jedan od najčešćih razloga bar u CG, stave teladima da piju po 10-tak litara vode i to je to, e sad dali je popilo ili prosulo to niko ne zna.
 
Prijatelji, da li moze neko da me posavetuje kako da tele od mesec dana pocne da konzumira Meggi, nisam ga do sada koristio, a kada sam resio da ga koristim, tele je vec bilo odmaklo u porastu, pa dok su oni porucili, pa dok je njima stiglo i tele sada ima mesec dana, pije Mislan perfektno, ali Meggi nikako.. Da li mozete da mi otkrijete neku fintu ili foru kako da ga prevarim? Ja sam mu davao cisto (neznam da li treba da se mesa sa necim), jer je na dzaku pisalo da ide uz TMR smesu za krave ILI kukurzunu silazu, a ja imam jednodnevnu kukurznu sliazu koju po malo jede...
 
Stavi to tele pored starijeg teleta koje jede i ovo ce bez ikakvih problema prihvatiti hranu u tvom slucaju megi, ovo mi je rekao pokojni stocar i to stvarno uspeva.

- - - - - - - - - -

Dok sam pisao kolega pankin me je preduhitrio:ppozdrav:
 
Steta sto sam sva starija teleta isprodavao, a stavio ga pored jednog mladog zensko, kad se ono naucilo da jede silazu, a Meggi mi stoji, ma samo da poludis!! Kako sam ja shvatio da Meggi treba da ima isti ili bar slican miris kao Milsan, medjutim meni se cini kao da mirise na premiks za prasice, i ima bas jak miris, neznam da li treba da ga razblazim kukuruznom prekrupom ili to tako treba??
 
Razblazi ga naravno, preporuka iz Sana je 35kg zitarica(kukuruza),ali moje misljenje je da je to prejako i da moze komotno 50kg.
 
Steta sto sam sva starija teleta isprodavao, a stavio ga pored jednog mladog zensko, kad se ono naucilo da jede silazu, a Meggi mi stoji, ma samo da poludis!! Kako sam ja shvatio da Meggi treba da ima isti ili bar slican miris kao Milsan, medjutim meni se cini kao da mirise na premiks za prasice, i ima bas jak miris, neznam da li treba da ga razblazim kukuruznom prekrupom ili to tako treba??


Meggy 35 se zove tako zato što je u pitanju 35-procentni proteinski dodatak tj. Meggy-ja ide 35% u smešu, inače i ima sličan miris kao Milsan ali verovatno zato što ga daješ čisto je mnogo intenzivniji, inače ima oko 36% proteina pa možeš da zamisliš šta si radio, računica ti je na džak meggy-ja ti ide oko 46kg kukuruzne prekrupe ali kupi kukuruz pa ga samelji jer u kupovnoj prekrupi obično kukuruza ima 70-tak procenata.
 
Hvala svima puno na savetima, danas sam zamesao kukuruzom i necete verovati da je mali zadovoljan, a i ja pored njega. A video sam da ''Hrana produkt'' imaju kompletan starter za telice od 100 do 200 kg sa 16 % proteina i kosta 870 din, a Meggi je 2800, ako se ne varam..
 
Hranim jedno tele staro dve nedelje na cuclu.Koristim milsan,i trudio sam se da ispostujem da ga pripremam na 55 stepeni,tako sto sipam vrucu vodu iz bojlera i pomesam mikserom sa dozom milsana,e sad me zanima da li moze da se milsan priprema na temperaturi koju bih i davao teletu tj.oko 40 stepeni?ovako mi treba skoro sat vremena da se ohladi.
 
Ja sam ranije koristio Milsan i on mora da se mesa sa vrucom vodom pa da se hladi jer cini mi se da ima puno mekinja koje se moraju dobro popariti. Posle njega sam presao na Ibeku i bilo mi je mnogo prostije jer se ona mesa na 40 stepeni i slicnija je mleku nego milsan. Kod milsana mozes da probas da ga posle desetak minuta razredis sa nesto hladne vode jer je on iovako pregust ako ga pravis po tablici. Za jedno tele je meni mnogo prakticnija kanta nego cucla.
 
Nazad
Vrh