Za motoriste, Koji motocikl vozite?

moj motor
20130628194347.jpg

201307030821551bestshot.jpg
 
Poslednja izmena:
za sad vozam piagio liberty 125 , i prezadovoljan sam ,32000 km bez kvara na motoru ,sipaj i vozi bukvalno . Ide 110km/h trosi 3-4L u zavisnosti od rezima voznje
 
E vala odavno nisam video da neko lepše održava Jawu!! Svaka cast...
reci mi molim te iskreno, koliko troši na 100km??

hvala! :ppozdrav:

tacno ne mogu da kazem. i to zbog vise razloga...:

1) prednji lancanik sam zamenio: umesto z17 sam stavio z18.
2) zadnja guma vise nije ova (sa slike) metzeler 3,5/18 nego je pirelli strada 120/90/18
3) dosta dizne sam menjao u karburatoru vec... (isprobao skoro sve :D)

1) i 2) utice na merenje predjenih km, pa zato mi pokazuje oko 10% manje km (i km/h)... a taj put "odradi" sa isto toliko goriva, a umesteo 100 pokazuje oko 90.

ovako potrosi (benzin + ulje, ne racunam samo benzin, vec mesavinu) 6,6 l/100km, sto znaci da oko 6 litara trosi (ako korigujemo sa ostvarenim kilometrima a ne sa merenim). toliko je trosio i kad sam ga kupio.

inace mislim da mnogo manje trosi od jawe 634 (ove je 638, pa ima noviji karburator sa saugom/sauhom, a ne pumpicom na sebe, a i glava je alu, a ne gv., a i menjac je malo drugaciji...).
 
ovako potrosi (benzin + ulje, ne racunam samo benzin, vec mesavinu) 6,6 l/100km, sto znaci da oko 6 litara trosi (ako korigujemo sa ostvarenim kilometrima a ne sa merenim). toliko je trosio i kad sam ga kupio.

Jel moguće da tolko ulja dodajete u benzin pa to izađe na 10% pa to je puno ja mislim da za taj ide 2,5-3% mešavina max 4%
 
ovako potrosi (benzin + ulje, ne racunam samo benzin, vec mesavinu) 6,6 l/100km, sto znaci da oko 6 litara trosi (ako korigujemo sa ostvarenim kilometrima a ne sa merenim). toliko je trosio i kad sam ga kupio.

Jel moguće da tolko ulja dodajete u benzin pa to izađe na 10% pa to je puno ja mislim da za taj ide 2,5-3% mešavina max 4%

ne, ne dodajem toliko ulja. taj 10% je zbog korekcije km (zbog toga sto manje pokazuje)...
 
@Dulkaarpad, ovakav isti sam prodao ovog leta, bio je 87 godiste. Prodat je u fabrickom stanju, za sve ove godine dva puta promenjene svecice i dva akumulatora. Veoma pouzdan motor, jedino sto ga je vreme pregazilo. Ovo sam uslikao kad je odlazio.

img3934.jpg
 
@Dulkaarpad, ovakav isti sam prodao ovog leta, bio je 87 godiste. Prodat je u fabrickom stanju, za sve ove godine dva puta promenjene svecice i dva akumulatora. Veoma pouzdan motor, jedino sto ga je vreme pregazilo. Ovo sam uslikao kad je odlazio.


prelep! moj je '90. stvarno je pouzdan motor. ((i na mom motoru sled zamena "harmonike" :) ))
 
Odlicna sprava Andrija, to svaka kuca treba da ima. Ja se nesto milslim da pazarim tako nesto. 4T oko 400 cm da bude lagan, registrovan i da moze i na pijac i u sumu i u njivu i na igranku
 
@ andrija

kakvi su krosevi za održavanje. Čuo sam da oni idu na moto sate kao radne mašine i da posle 100tinjak sati generalka ide koja nije baš jeftina. Da li je to istina ili ne pošto vidim da nisu skupi krosevi po oglasima,a hteo sam nešto slično da pazarim
 
Nazad
Vrh