Za motoriste, Koji motocikl vozite?

kawasaki zx 9, 1999 god, 150 ks :bravo: bice slika ovih dana, samo da se vreme prolepsa
 
Evo da nastavim sa ovom mojom ''baladom''
21e9c15.jpg
,nastavljamo sa farbanjem delova koji su uglavnom jednobojni.Moram jednu stvar da napomenem da na motoru nema ni jedne nalepnice i da su sve sare rukom radjene sto opet daje neku posebnu notu i individualnost kako motora tako i osobe koja ga vozi.Nadam sedace te uzivati i da cu uspeti da Vam izmamim osmeh na licu,
63ul8y.jpg
,
2lmnp51.jpg
,probacu da objasnim sledece korake ,posto cemo koristiti cetri boje odlucili smo da krenemo ob bele(aprilija) pa smo nastavili sa fluorescentnom.Farbamo samo aplikacije koje ce biti u toj boji
6sq33p.jpg
,
2yxj3vd.jpg
,sa tankim trakicama oslikavamo sablon t.j.zasticujemo to sto treba ba ostane u zelenol boji.Nakon toga prelazimo na sablon sive metalik boje
2ymvmft.jpg
,
de0kea.jpg
,crnu boju smo ostavili za kraj
1iwsz.jpg
,Naj interesantniji deo i ujedno naj lepsi je skidanje zastita od farbanja prvo sivu zatim zelenu i na kraju belu.Kraj price osmeh vam se neskida sa lica kad vidite kako je ispalo
1h30ck.jpg
Krecemo na lakiranje u tri sloja
n3sqs8.jpg
,Da nebi gubili vreme dok se lak susi prelazimo -tapacira cemo sedista.Zaboravio sam da naglasim da bi trebalo sve delove lakirati naj kasnije 24 sata od nanosenja baze jer moze da se desi da tokom eksploatacije dodje do ljustenja laka,sve delove obrisati ''medenom krpom''
2qnqz36.jpg
,Krewcemo sa sastavljanjem -malo me podseca na lego-kockice
2hh3nrb.jpg
,kompletno sastavljanje se odradjuje u dnevnoj sobi -moguce posto je svaki deo motora ociscen i ofarban
2qrzqtc.jpg
,ovako sad izgleda kao polu proizvod posto je ostalo jos sitnih detalja ali se opet nadam da sam uspeo da vam izmamim osmeh na licu.Moram jednu stvar da Vam napomenem da mi nismo profesionalci i da mi to samo tako radimo .Nadam se da Vam nije bilo dosadno i ako nekom treba savet tu smo. Bicu toliko sloboda da vam postavim jos koju sliku kad bude sve gotovo ako smatrate da je to uredu. Hvala Vam na vremenu
 
Svaka cast na odradjenom poslu, mene zeza nesto karburator nece preko 8000 obrtaja, uzeo sam slucajno neki karburator od aprilije ali je mu dolje cok ispod rezervara dok je kod mene onaj gore cok na sajlu a i drugcija je prirubnica tj. manja je od ove sto je sada na njemu ali pase prirubnica na rupu od masine.
 
28m3800.jpg
Kaciga nije jos gotova ali se ipak nazire krajnji izgled
34zhqqe.jpg
Cifra za kraj iznosi oko 10.000 din. zamaterijal i jako puno radnih sati ali mislim da je vredelo.Slike su radjene telefonom pa nemoze da se vide kako treba ali....

- - - - - - - - - -

koji motor imas ,koji auspuh, a mozda ima i blokadu na 8000
 
aprilia rs 50 2005 godiste nema ja mislim blokade poslije 8000 pocne ko trzati kad sam ga uzeo isao je dobro preko 8000 jedno 3 4 mjeseca poslije je sve slabije isao i poslije je tesko palijo tesko je mogao upaliti ujutru bez coka bila mu je bas slaba kompresija i zamjenim cilindar klip karike uzmem sve u kopletu novo od 70 ccm, izgleda da je ovaj vlasnik nesto prije cackao pa je zeznuo.
 
Trudimose koliko toliko dok nekrenemou setvu,hvala i tebi

- - - - - - - - - -

Od koliko mm. ti je karburator ,moje misljenje je da ispod 17mmtesko radi na toj kubikazi a i kad je zacepljen auspuh teze se ''vrti preko 8000 ova gura do13000(digitalno provereno) ali puno mu pomaze i LV auspuh ,ocisti svojsa ''brenerom''
 
Drugari,zanima me kakav je SUZUKI RF 600 F kao motor i kakav je za voznju?
I jel bi bilo pametno da sa 50ccm odmah predjem na 600ccm?Kola vozim aktivno vec 5 godina i prilicno sam suzdrzan i pametan vozac,a APN 6 vozim od 12 ili 13 godina,ali ne aktivno.
 
Ja sam sa apenca presao na dr 650. Samo treba imati kocnicu u glavi. A sto se tice rf 600 lep motor bez obzira sto je proslo vremena od kad je izasao, udoban, nije klasican R gde ruke stradaju ako neprelazis 100km/h.
 
Pa ja sam ciljao na nesto od 125ccm,naso sam neku NSR 125.Medjutim ovaj Suzuki mi nudi jedan kolega,trebaju mu pare i daje mi po povoljnoj ceni,a kaze motor extra i bolje ja da uzmem nego neko drugi.
Ja kocnicu u glavi imam,ali nekad mi popuste kocnice i to me plasi.Ne znam koliko je teze voziti 600ccm od 125ccm zbog tezine i dimenzija.
 
Nazad
Vrh