Za kakav se plodored odlučiti

Sto ne uzores?Ipak je oranje keva,nije to nista kasno.
Ako je prava slatina onda ne valja da se ore. Samo ce je prosiriti i produbiti da bude veca, a i na prolece ce propadati i zaglavljivati se. Mi slatinjavu zemlju vise uopste ne oremo nego gruberom ili podrivacem prodjemo i svake godine se sve bolje ponasa.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ovo i ja mogu da podvrdim s tim sto ja nisam radio gruberom nego tanjiracom u jesen i setvospremac zimi ili kasno u jesen ali sto dublje,radio sam parcelu od 11ha drzavne zemlje(ove godine mi uzeli)na kojoj je bilo sigurno polovina bele slatincine ,kad sam poceo da je radim a to je bilo 2011 ili 2012 nemogu tacno da se setim bila je isecena tragovima do butina mi kazemo vagasi a sad od kad tu slatinu neorem ravno i kao da nije tako bela.Ove godine sam imao suncokret sa prinosom od 900kg po jutru sa ns Sumo 2. Prinos je slab ali ta parcela nije videla kisu celo leto.Naravno deo gde je redovna zemlja sam orao svake god
 
Ta parcela mi je bila ponuđena pri dogovoru za licitaciju.Bolje mi je vrabac u ruci nego golub na grani.
Uzeo sam je danas na licitaciji.Ice gruber satex sa širokim telima kad se steknu uslovi.
Ja mislim da su uslovi steceni. Mi radimo vec dva dana. Ide solidno. Probaj sutra. Bitno je da ne lepi na tockove i ne proklizava previse. Za slatinu bolje biti nece, mraza nema ni u najavi, samo neka kisa.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sutra i u nedelju oremo.Ponedeljak slobodan dan pa u utorak ako ne pada probamo sa satex kombinatorom.Ukoliko bude mokro dićemo paker valjke.
 
Nazad
Vrh