Zašto se bavite poljoprivredom ?

Bubu,ja mislim da je sramota što tvoji roditelji nemaju prava na subvencije kao poljoprivredni penzioneri.Jesu li se i oni bavili poljoprivredom iz hobija :udri:
 
@Bubu
To je najveca glupost da neko ko je poljoprivredni penzioner nema subvencije. Ali na zalost tako su nam tako nakacili nasi politicari :udri:

Zasto se bavite poljoprivredom?
Zato sto volim!!!
 
Zašto se bavim poljoprivredom? Silom prilika, dopunjujemo budzet. Mali proizvodjač sa 2 ha zemlje i isto toliko pod arendom. Jes da sadimo duvan koji je ''skup'' ali kako nemamo svoju mehanizaciju na kraju ispadne da ostaje smešno malo para. Unaprediti proizvodnju je jako teško, nama radnika, skupe dnevnice, usluge, objekti i još bla, bla čega.
Zamisao raditi za sebe je sama po sebi lepa, ali lično mislim da samo velika gazdinstva ''uživaju'' u radu za sebe. Sve ostalo je onako, srednje žalosno. To je samo moje mišljenje i ne razumem se toliko u polj. pa bi mogao da diskutujem o isplativosti rada na velikim površinama. Nadam se da ima ::novac::
 
pa bavim se poljoprivredom jer je to od uvek bilo naj isplativije čak i od naftnih bušotina a osim toga i država nam veoma pomaže tako što naftu dobijamo džabe a i repro materijal takođe subvencije dobijamo i kada nam trebaju a bogami i kada nam netrebaju i što se tiče subvencija najlepše je što je za to potrebna samo lična karta a i oni dolaze na kučnu adresu a što se tiče mehanizacije država nam dodeljuje sve novo na svakih 5 godina trebalo to nama ili ne a što se tiče naših proizvoda to je tek milina mi prvo dobijemo pare a robu isporučimo kad god nije važno jer je za isporuku robe grejs period do 2 god.pa sad vi meni recite kako da se čovek nebavi poljoprivredom samo bi lud ovo odbio .

bile su ovo vesti o poljoprivredi od našeg dopisnika iz TANANARIVE mesta u provinciji LILIHIP naše prijateljske zemlje GOLOGUZIJE . :cao: :cao: :cao:
 
poljoprivredom se zto sto sam od najgore sorte ljudi,"zemlja i samo zemlja", nista drugo nije bitno samo zemlja.i di sam tu sam otprilike. a moji drugari neko plata neko sverc i ima vremena i za more i za skijanje i stotinu drugih stvari a meni cele godine sezona i dete me se zazeli.
 
Bavim se zato sto sam LUD.
Kazem sebi necu vise, a svake godine povecavam proizvodnju.
Jos kada nesto upali, neke godine od povrca ili stoke, uffffff :udri: :udri:

onda mi krivo sto nisam jos vise radio.
 
Kurkela je napisao(la):
Kazem sebi necu vise, a svake godine povecavam proizvodnju.
Jos kada nesto upali, neke godine od povrca ili stoke, uffffff :udri: :udri:

onda mi krivo sto nisam jos vise radio.

Ovo je navlakuša kojoj retko ko odoli.

Ja dođoh do 50 jutara i nema više povećavanja. To je nešto što se može postići bez prevelikih napora.
 
JA ostavio 55 hektara zemlje :bravo: :bravo: ssad obradjujem samo petnajstak :cool: :cool: naletocu ovrsiti mojih 4 h za 1 dan naredna 2 dana cu uraditi usluzno po 7h dnevno i 4 dan zetve idem na MORE i bas me briga :D :D vraticu se da ovrsim tritikal da imam ::novacza dalje.
Na kombajnu cu menjati samo ulje :haha: :haha:
 
Rale 83 je napisao(la):
leka je napisao(la):
Ja se bavim poljoprivredom iz ljubavi :cao: :D
Ja volim kafane , crno vino i lepe zene , ugledaj se na mene :haha: :haha: :haha:
Ne ja te neodvracam od prevrtanja zemlje u nadi da ces nesto iz nje izvaditi , lepo je to kad covek voli
[/quot
volim i ja isto sve to ali mesto vina pivooooooooo :ppozdrav:
 
Ja volim kafane , crno vino i lepe zene , ugledaj se na mene :haha: :haha: :haha:
Ne ja te neodvracam od prevrtanja zemlje u nadi da ces nesto iz nje izvaditi , lepo je to kad covek voli
[/quote]

i dobru muziku
To najvise volim :D
 
Zato što mi otkaz visi nad glavom kao Damoklov mač na konjskoj dlaci. Zabole me što tamo neke guzonje u poljoprivrednim emisijama tvrde da sa deset jutara ne može da se živi. Moja računica pokazuje da ću i u najgorem mogućem scenariju imati barem šta da pojedem i da naložim.
 
Pradeda radio,deda isto,moj otac,znaci mi u ovom posslu 300god... :haha: :haha: :haha: :haha:
Video kakva je situacija u zemlji,probao malo da radim kod privatnika,oni svi isti,a i bilo me zao da ostavim objekte prazne,a masine ne podmazane i tako,sta cu kad volim zivotinje,a i sve sto zaradim moje je,bolje nego da me neko nervira i da ga jurim za platu.....
Dace bog i zemlja rodna da napunimo stomake,a ostace nesto i za uzivanje... :cao: :cao:
Ne bi dao svoje selo,ni sajkacu ni jelece!!!
 
Nazad
Vrh