Zaštita vinove loze

Evo ga izvor svih mojih problema u vinogradu...
Vinograd koji je zapušten, i koji se ne radi a ceni se kso garsonjera u Nišu 😡.

E sad frankovku je zapatila pepelnica verovatno zato što ima najveći list i groždje je najzagušenije...

Bilo kako bilo odradjen danas vanredni tretman....
 
Sicko ajde ovo mi pojasni
Vivando je za pepelnicu
Sekvenca ima siri spektar za jabuku mu je osnovna namena cadjava krastavost a manje pepelnicu, a primeni pise za lozu da je pepelnica.

Jednostavno a u koju svrhu si stavljai sekvencu a ne nesto jasnije za plamenjacu makar i kontaktno sredstvo.
 
Sicko ajde ovo mi pojasni
Vivando je za pepelnicu
Sekvenca ima siri spektar za jabuku mu je osnovna namena cadjava krastavost a manje pepelnicu, a primeni pise za lozu da je pepelnica.

Jednostavno a u koju svrhu si stavljai sekvencu a ne nesto jasnije za plamenjacu makar i kontaktno sredstvo.
Pa merpan je išao za plamenjaču i crnu trulež.
Sekvenca je stavljana kao pojačanje vivandu za pepelnicu .
 
**greška ga, sada prvi put cujem da se stavljaju dva sistemika za istu bolest , ovde pepelnicu. I drugo mislim da sekvenca nije tako jaka za pepelnicu.

Ovo za merpan je ok.
 
Dobih ovo u p. apoteci umesto blu bordo... Da li je dobro za zadnje prskanje i da li da pomesam sa jos necim za npr pepelnicu ili za nesto drugo?
patrol.jpg
 
Dobih ovo u p. apoteci umesto blu bordo... Da li je dobro za zadnje prskanje i da li da pomesam sa jos necim za npr pepelnicu ili za nesto drugo?
patrol.jpg
Preparat prvi put vidim a na osnovu aktivne materije deluje ok. Primera radi cuprablau-z koji ja obicno koristim ima 350 g/kg bakra a ovaj 500 bar tako pise. Sto se tice mesanja bakar se zvanicno sa vecinom preparata ne mesa. Ranije je postojao preparat trifmine (japanski) protiv pepelnice ali su ga ukinuli i sad preostaje samo sumpor koji je problematican na visokim temperaturama. Nezvanicno mesaju ga sa tilom, topasom, kristalom. Prozivodjaci preparata su se dosetili i vrlo cesto cete na preparatima videt da pise proveriti kompatabilnost s drugim preparatima u mini ogledu tako da rizik mesanja prebacuju na potrosaca.
 
Na portalu PISVOJVODINA na dosta vinogradarskih podrucja navode da se verovatno druga generacija cikada razvila. I preporucuju tretman insekticidom .
 
Odustajem od bakra, videcu sta ce mi ponuditi za sivu trulez i pepelnicu i plamenjacu da nesto pomesam.. Jel ima neko predlog neki tako za 100litra da su pakovanja?
 
Dali mi kaptan, pehar i nimrod...Od insekticida nisam nista ni trazio...Inace 3 sata po zavrstku pala kisa danas, vece pre toga morali da pokosimo jer trava bila bas visoka kao livada...Cele nedelje moguci pljuskovi a narocito obilnije padavine za vikend...
 
Na tragu ovoga da je dobio kaptan, zamolio bih iskusnije i bolje znance da prokomentarisu primenu kaptana u zastiti loze. Za voce kaptan ima siroku primenu ali nisam u programima zastite za lozu nalazio kaptan.
 
Pa zavisi kad je odradjeno zadnje prskanje i sa cim..a opet ni nesme se prskati zbog karence treba ispratiti koliko dana karence.
 
Na tragu ovoga da je dobio kaptan, zamolio bih iskusnije i bolje znance da prokomentarisu primenu kaptana u zastiti loze. Za voce kaptan ima siroku primenu ali nisam u programima zastite za lozu nalazio kaptan.
Pise da moze od 3 lista do sarka bobica... Trazio sam nesto samo da nije mankozeb jer vec dosta koriscen mozda i 1 vise nego sto treba...


Dali u ovom stadijumu bobica moze da dodje pepelnica??
Kod mene se na lozi kod kuce jedne godine javila pepelnica krajem avgusta i u septembru pobelele bobice nije lepo ali nije ih unistilo nacisto... I u programima zastite pise da se sada prska i od pepelnice...
 
Nazad
Vrh