YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Mali kanali? To je onda PK kaiš. Skini ga i u prodavnici auto delova ili nekoj trgovini sa remenjem će ga izmeriti. Ili zovni AV oni bi trebalo da znaju kao i Agro Robert.
Onog od klime samo dotegni.
 
Koja je oznaka kaisa na yto 904. Za klimu se vide brojevi na ovom,dugackon sa malim kanalicama se ne vide.
Ima 1450rh 2016 godiste,ne znam da li da spremam reservni, da li se menja i roler i na koliko sati? Gledao sam katalog sto smo dobili nuz njega ali tamo je drugaciji kais, zubcasti.

Juce radila klima i cvrkuce zubcasti kais sto pokrece kompresor klime. Vidim da je malo labav. Samo da dotegnem i to je to ili jos nesto prekontrolisati?
Hvala na pomoci.
Moj Yto X804 je 2013 god, 3000+ mč ima, nisam još zamenio kajš, uzeo sam ga da ga imam u rezervi. Verujem da pasuje i na X904, ali nisam siguran.
19bec670b60c121ccb08a8eae2b3c3b3.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Uh uh. Daleko je to od onog što sam terao iako je isti proizvođač bio.
Prvo što mi je raj što sam prvi put sa tanjiranja došao da nisam na sebi i u sebi imao par kg prašine i da nisam preznojan. Klima radi lepo, kabina dihtuje odlično čak nije ni preglasan u kabini kao prethodni modeli. Traktor je zverina kako ide i vuče. Ovu tanjiraču V28 ne oseti kao putem da ide. Proban je i u kornjači i zecu svakako, temperatura i pritisak ulja kao da ništa i ne radi. Generalno ono što sam tanjirao sa mukom pre ceo dan sad na lako za 2-3 sata.
Videćemo još tokom rada ali čini mi se da i ne troši uopšte mnogo. A svetla su mu odradili ekstra. Noću kad se radi vidi se kao dan.
Sve u svemu za prvi rad oduševljen sam.
 
Kod nas jedan od 103-104 konja odnet u setvi zaglavio menjač, još nije vraćen. Pre toga imao jedno 4-5 kvara.
 
Pa reko ja da će sa tim biti problema.
Matori je hteo prvo taj al sam ga ubedio ni slučajno jer sve isto ostalo od x804 tj kao na kocki što je bilo našoj od 80ks a nabili motor od 100+ konja.
To mora da pravi sranje neminovno
 
Koliko sam uspeo da vidim po terenu više problema ima ovaj 130 sa novim menjačem nego ti novi od 100ks.
Na sigurno 5,6 komada od 130 ks sam naišao da su imali ozbiljnih problema sa menjačem i to na jako malo sati,ljudi su bili prezadovoljni onim starim 130 pa menjali za nove i dosta njih se žali,kažu da je stari bio bolji.
 
Sada hteo ne hteo moraš menjati sve priključke da bi traktor bio maks uposlen a mehanizacija sačuvana.
Nema potrebe za početak.
Tanjirača radi posao i radiće sigurno par godina dok se ne uzme neka kratka nošena.
Plug imam Rabe 3x38 nrk šljaka godinu dve dok se ne skupi lova pa će najverovatniej doći kuhn multimaster 123 sa 3 glave, a spremač sam stari prodao i ovih dana treba da stigne nov iz Consuma. Lagano samo
 
Koliko sam uspeo da vidim po terenu više problema ima ovaj 130 sa novim menjačem nego ti novi od 100ks.
Na sigurno 5,6 komada od 130 ks sam naišao da su imali ozbiljnih problema sa menjačem i to na jako malo sati,ljudi su bili prezadovoljni onim starim 130 pa menjali za nove i dosta njih se žali,kažu da je stari bio bolji.

Vreme će pokazati. Nema tu razlike u menjaču sem reduktora ali ja za sad neću praktikovati te zec brzine za rad već samo za transport. Nema potrebe sve na direkt radim kao sa starim menjačem. A imao sam prilike da lično gledam i to u poslednjih godinu dve kako se razleću JD mašine, McCormic i sl na od 600-2500 sati s tim da je paritet cene delova u odnosu Kitajac i zapadnjak 1:10 u najboljem slučaju 🙂
 
Vreme će pokazati. Nema tu razlike u menjaču sem reduktora ali ja za sad neću praktikovati te zec brzine za rad već samo za transport. Nema potrebe sve na direkt radim kao sa starim menjačem. A imao sam prilike da lično gledam i to u poslednjih godinu dve kako se razleću JD mašine, McCormic i sl na od 600-2500 sati s tim da je paritet cene delova u odnosu Kitajac i zapadnjak 1:10 u najboljem slučaju 🙂
Nisam upućen u tu konstrukcijsku razliku u tim menjacima sem što znam da je ovaj noviji brzi.
Moguće i da su ih i iz neznanja pokvarili vlasnici,ništa me ne bi čudilo.
Sto se zapadnih masina tice to mi je sve jasno odavno,nema tu ni blizu onog kvaliteta na kojem su imena izgradili.
 
YTOџије, имате ли ви (и какав) чеп за уље на вентил деклама, да не кажем поклопцима глава мотора?
 
Ja imam YTO X904 ali kod njega je cep sa strane ( gumen) tako je mislim i na vecim za male ne znam.
 
120-ka, takođe sa strane. Ne verujem da bilo koji ima čep na ventil dekni... A šta te muči, kolega Зорге?
 
Ma имам на свом "Фотону" 804, који има "Перкинс" 1004 мотор, осим чепа за сипање уља на левом боку, и један чеп на вентил декли, пластичан, са два зуба, па се потрефе два прореза на отвору на вентил декли, убаци чеп и закрене за 1/4-1/3 круга и тако фиксира. Е сад, тај пластични чеп је "постао неисправан", па ми треба други.

Обзиром да је изнад тог чепа, тачније преко целе вентил декле, некаква метална плоча на коју се опиру амортизери хаубе и на њој стоји суд са хирауличним уљем серво-волана, том горњем чепу за сипање уља, на вентил декли, је немогуће приступити, а нема ни потребе а њим. Зато, пре него ангажујем себе или стругара да направим мало конструкцију чепа који ће се другачије фиксирати, покушавам да нађем тај оригинални чеп. А "Тргомен" га нема, Божа Марјановић је пар последњих дана или недоступан или му телефон одзвони до краја....
 
Nazad
Vrh