YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Vazi to sam hteo da znam. Mi kad smo spremali sa spremacem 2,20 trebalo mu je vremena da krene lepo prvom brzom prvi prohod. Gusio se. Posle 10ak metara nismo hteli da ga mucimo zbog razradjivanja Odmah smo vratili na 4tu sporu i njom vuce ne oseca i na 1000 obrtaja se ne muci ali smo isli na 1500 zbog brzine naravno. Pa nas interesovalo kojom brzinom drugi rade sa tim traktorom.
 
Kad ga razradiš samo u hodu spuštaj priključke i ne boj se, sa 2.20 se sigra, al ne može da krane iz mesta u sred njive, dosta su ti traktori uštrojeni na pumpi, i bez obzira što me to nervira zbog male potrošnje ne mislim ništa da čačkam
 
Да ли је неко од вас са 454-кама пробао да оре једнобразним плуговима од 40 сантима? Иде ли са њима орање у првој брзоходној?
 
Kad ga razradiš samo u hodu spuštaj priključke i ne boj se, sa 2.20 se sigra, al ne može da krane iz mesta u sred njive, dosta su ti traktori uštrojeni na pumpi, i bez obzira što me to nervira zbog male potrošnje ne mislim ništa da čačkam
Ima smisla, kretali smo iz mesta kad smo probali prvom. Nama je trosio ako se ne varam zaboravio sam bilo pre 2 meseca oko 6-7l po hektaru sa tim spremacem 2,20.
 
Kad ga razradiš samo u hodu spuštaj priključke i ne boj se, sa 2.20 se sigra, al ne može da krane iz mesta u sred njive, dosta su ti traktori uštrojeni na pumpi, i bez obzira što me to nervira zbog male potrošnje ne mislim ništa da čačkam
Slobodno povecaj punjenje, to je samo pri maksimalnom opterecenju, u 95% vremena se ne ubrizgava maksimum goriva. Moze da se desi cak i da se smanji potrosnja kad se poveca punjenje
 
Да ли је неко од вас са 454-кама пробао да оре једнобразним плуговима од 40 сантима? Иде ли са њима орање у првој брзоходној?
svejedno mu tesko vuci jednu brazdu 1brzom..a i da moze opet prebacuje brazde.. mi smo oraloi ili ti rigolovali sa jednom brazdom za vinograd na nekih 50cm dubine zahvat 30ak cm al ide 3 spora uz brdo i blokada...na mestima gde je mekse ode plug i na 60cm..
 
Питао сам за једнобразни плуг (типа 40 сантима ширине и до 30 дубине) да бих упоредио то са снагом моје 549-ке са "Перкинс" мотором, којом сам некада орао једнобразним плугом ИМТ 610.10, најчешће, првом брзоходном. Требало би да тако може и 545-ца, осим ако није "удављен" на пумпи... или баш омашени преносни односи у мењачу.
 
Kinezima je problem sto fali jedna brzina izmedju 4 spore i 1 brze. 1 brza je dosta brza, brza od imtovih i slicnih traktora. 4 spora je spora, treba veliki gas da ima neku brzinu. Ali 4om se ne gusi koji god zahvat da vuce..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
e upravo 1 brza mu je malo sporija od imt542 2brze...a 4 sporom vuce imt756 bez problema zahvat 2x30 i 30-5cm dubine..
 
ljudi, je l vi govorite "ITO" ili "JOTO"?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Kinez kako drugacije..a ima i joca, juto,j-t-o
I glavna stvar,kad mi neko kaze ovi tamo u komsiluku imaju znas takav al mislim da je veci, siri, ima vece gume, vecu kabinu kad ono 504 isti traktor samo motor jaci..a odmah pomislis na 554 ili 604
I najbolji komentari: sta si to kupovao to nista nevalja stalno se kida..a lik nit radi zemlju nit ima traktor sedi pred prodavnicom pije pivo,al je on strucnjak za kineze.
 
vidim da rusi kazu JOTO, a ovi u agrovojvodini ITO.. ja mislim da je pravilnije JOTO..?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh