YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ja sam pogledao i trazio neke delove na Aliexpres.Sramotno je i da kazem koliko je razlika.
 
Kažite vi meni da li odgovaraju delovi od Fiat Agri traktora pošto je YTO njihova licenca?Verujem da su skupi delovi za Fiata a isto tako verujem da su i mnogo kvalitetniji.
 
7 godina, 2200 radnih sati. Ovi lezajevi su mogli jos da idu, ali nismo hteli da ih ostavimo.

Osovinice trkaca su mogle otici i zbog upotrebe pogresnog ulja , ne mislim jeftinog vec pogresne gradacije. Novije tehnologije mjenjaca i manji zazori traze drugacija ulja od tipa "hipenol" ili slicno, znam slican slucaj na Case ali nije imao toliko srece pa mu je osovinica zaribala ,ispala i havarisala KT par zupcanika, bilo papreno skupo za opravku.
 
Sto se tice skupoce alternator za 554 kosta 18200 din. a delova nema pa sad ugradjujem neki drugi alternator.Neznam sta se desilo ali je samo zadimio izgoreo.
 
Kina i Italija :osmeh:
14696999_1320039521360183_65478582_n.jpg
 
Na Yto 904 , kojom ručicom podižete i spuštate plug a kojom podešavate radnu dubinu? Bio kod mene jedan majstor i rekao mi potpuno suprotno od toga kako sam do sada radio.
I drugo, dali je neko menjao držače kabine ili bilo šta kako bi smanjio buku u kabini?
 
Skroz do blatobrana je zuta rucica.Na nju dizem i spustam.Do nje je zelena gde radim finu regulaciju dubine.
Ja sam skinuo one plastike na koje stoji kabina.Skratio ih za debljinu tri zvezdaste gume sa beraca i stavio te gume.Sad je vibracija jos manja.Mekse je mnogo.
 
Vidis i moj msli u zadnjih mesec dana poceo nesto da bruji na vecem gasu i jako me nervira jer je bio bas tih,euro kabina je u pitanju..proveravao sam svakakve srafove a mozda bi i ja trebao promeniti te nosace kabine,tj te gume na kojima lezi kabina..
 
Ne znam dali si citao gore komentare ali po komentarima sam procitao da stavljaju gume od komusaljki na nosace kabine umesto plastika i da se smanjuje dosta buka,e sad nzm i ja imam yto 454 i buka je standardna od motora i negde nesto malo zavibrira...
 
Jedno pitanje za stručnjake. Počeo jako teško da mi pali traktor i konstantno u toku rada baca beo dim na iber. Ne greje se i ne troši ulje u toku rada. Šta bi moglo biti, jer sumnjam sve da nije dihtung glave popustio?
 
Ne znam dali si citao gore komentare ali po komentarima sam procitao da stavljaju gume od komusaljki na nosace kabine umesto plastika i da se smanjuje dosta buka,e sad nzm i ja imam yto 454 i buka je standardna od motora i negde nesto malo zavibrira...


Već isprobano ali ne vredi.
Imam zetora 7245 na kome je to fabrički jako dobro odradjeno i probaćemo preko zime isto tako napraviti i na YTO 904. Nije mi jasno zašto se proizvodjači novih traktora ne ugledaju na nešto što je još 80-tih godina izmišljeno.
 
Worm kad prenoći traktor probaj ujutro da odvrneš čep na karteru i polako ga odvrni i puštaj ulje tek tek da vidiš da nema možda vode pošto voda ide na dno i ona će krenuti prvo napolje.
 
Kakav je beli dim? Ako je voda mogla bi para na iber ali bi i ulje promenilo boju(u sivu) To bi mogla biti posledica dihtunga.Sto kaze mindjušar da su dizne nebi isao beli dim na iber nego na auspuh.Jel radis tako?

- - - - - - - - - -

Ako radis sa njim tako meri ulje non stop. Ako trosi ilje onda su verovatno karike
 
Nazad
Vrh