YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Nadam se da si ovo probao sa ugašenim traktorom jer ako je bio upaljen a ti po savetu uhvatio rukom ......
 
Da sve legne na svoje mesto. Jos kao uceniku su me majstori savetovali to da se radi i sa novim i sa motorime posle generalke
Zvao sam servis i irazlog je gusto-hladno ulje u menjacu
Hvala svima na pomoci
Po prethodnim postovima sam shvatio da je 4-ta brzina samo za transport ?
 
Kakvo bre razradjivanje u mestu???? Vozi taj traktor 20-ak sati pa ga uposljavaj u neke lagane operacije. U rad sa rasipacem, prskalicom, transport...i posle 50 sati moze da radi sve.


Znam ja tako neke koji su traktor razradjivali u mestu preko sto sati i to celih godinu dana. A onda ga uposle pa nastanu problemi, a garancija istekla...
 
Ja sam 454 uzeo u sred zetve,odma sztradan je usao u njivu da vuce prikolice da slamom..treba mu 50ak sati laganog rada i vozikanja..a posle samo gas..stari nas rus je nagurao 9000 sati bez generalne a odma je sa 2 radna sata isao da ore zimsko, manji plug i dve brzine manje.. Ja mislim da nema potrebe da radu u mestu ali ne treba ni silovati..
 
Da sve legne na svoje mesto. Jos kao uceniku su me majstori savetovali to da se radi i sa novim i sa motorime posle generalke
Zvao sam servis i irazlog je gusto-hladno ulje u menjacu
Hvala svima na pomoci
Po prethodnim postovima sam shvatio da je 4-ta brzina samo za transport ?

Ipak sam bio u pravu to za kardan da ga vrti ulje dok je hladan jace, ali okrece lagano i kad je vruc. I moze da se uhvati rukom, tako je i kod mene na kinezu. Normalno da nece hvatati upaljen kardan rukom.
 
Bio sam kod covjeka po neke djelove za kombajn taman kad je YTO kretao na HR trziste i vidim da covjek ima 904 s uskim tockovima i pitam kud bas YTO? Kaze da mu je to traktor samo za povrsinske radove i jedini koji se u HR mogao dobiti samo s uskim tockovima... Imao je za teske radove dva ursusa 160ks i landinija novog 165 valjda. Kaze dok landini nije dosao terali su s ursusima zimsko oranje i YTO mu je bio tad isporucen. Prvi dan je orao s dvije brazde svoju njivu posebno na manjem gasu i brzina manje i drugi dan sve podotezali po njemu, nabacili trecu glavu i u brazdu za ursusima u repiste. Odradio mu je u godinu dana oko 700 radnih sati svakojakog posla i od problema je imao pucanje sajle kvacila i papucica noznog gasa je otpala jer je nekako grbavo bila uradjena tvornicki.

Cuo sam se s njim kasnije i samo je hvalio taj traktor, nista mu nije falilo sto ga nije razradjivao a zastupnika kad pitas kako su kupci zadovoljni s traktorom upucuju bas na tog covjeka jer im je on tad bio glavna reklama. Doslovce, toci i vozi.
 
Kakvo bre razradjivanje u mestu???? Vozi taj traktor 20-ak sati pa ga uposljavaj u neke lagane operacije. U rad sa rasipacem, prskalicom, transport...i posle 50 sati moze da radi sve.


Znam ja tako neke koji su traktor razradjivali u mestu preko sto sati i to celih godinu dana. A onda ga uposle pa nastanu problemi, a garancija istekla...

Izvinjavam se unapred,ali da li si procitao uputstvo ? Inace sad krece krece u voznju da upozna teren ( njive,kafane,rodbinu itd) a taman ce i setva i polako da upoznaje mehanizaciju
 
U uputstvu sigurno ne pise da traktor radi u mjestu i bez opterecenja. Jedan IMT ima propisane lakse radove na manjem gasu i svakih 10 sati kratkotrajno maksimalno opterecenje (tanjuranje, oranje) ne tanjurati 3 jutra ali otici 10-15 minuta u njivu i malo mu dati susa. Naj gore je razradjivanje na stalnim okretajima, treba mjenjati turazu ako zelis da ti se motor pravilno razradi.

Prije su kod nas ljudi 80-ih godina kad kupe nov 539 da ne radi u mjestu, smotaju pun lijevi i zavezu volan, lijevu kocnicu zaglave i puste ga nek se vrti u krug na nekoj livadi iza kuce u 2. ili 3. sporoj na pola gasa dok ne natera sate za prvi servis...
 
Eh prije,tad su motori bili dosta kvalitetnije uradjeni pa i da nije bilo razradjivanja trajali su dok sad poslednjih godina zna se koliko je IMT istrajao u kvalitetu
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Jedna od jesenas.
 
Odlicno radi, ovde u ravnici i bilo je kad sam brao ove i prosle godine suvo. E sad da je bilo blato veliko onda ne bi sa njim, nema prednju vucu a i ipak je 45 ks.
 
Nazad
Vrh