YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pa pretpostavljam ja to.Tesko je naci da neko hoce da da veci traktor za manji poput mog.Obrnuto nije problem.Vise sam pazio i pazim taj traktor nego decu tako da ono za maminu nije iskljuceno.
 
Vidim na sajtu AV da imaju uvek po neki polovan traktor za prodaju.Zna li neko rade li oni neku zamenu polovno za novo ili polovno za polovno_Ovaj moj 904 je kao ispod cekica sa manje od 800sati a trebao bi mi jaci.
Diklofen zasto tako malo sati sa tolikim traktorom, ja sam sa ovim mojim kinezom ( nije yto) mada su oni meni svi slicni, odradio skoro 400 rh ove godine, a torpeda skoro i da ne koristim pored ovog iako je samo 55ks a torpedo 75. Imaju jako lep kardan 720 pogodan za sve radove.
 
Brzina 3M na oko 1700-1800 obrtaja, dubina oko 26-27cm, zahvat 3x35. Ovo je inace kad sam ga probao pre kupovine jer sam bio skeptican da ce ga moci vuci. Inace u najtvrdjoj zemlji koju obradjujem. Dosta je suvo bilo i ako je kise bilo pre toga. Temperaturu nije digao iznad 75 a za nepuna dva jutra tj. oko 1,7jutara je potošio 16-17l

- - - - - - - - - -

Još jedan cu snimak okaciti sa te probe kad ga prebacim ali u temu oranje
 
Bio sam prisutan dok je kolega worm orao, i mogu reci da traktor jako lepo vuce taj plug... Iznenadio sam se da uopste i moze da radi sa njim na toj dubini, s obzirom kakvu tvrdu zemlju imamo...
 
Primetio sam na snimku da skakuće kazaljka pritiska ulja. Kod mene se isto dešava. Dali je to normalno???

Inače ja orem sa YTO 904 1 H brizinom.
 
Nije normalno, kod mene je dobro radio kad sam ga montirao, medjutim posle dva tri meseca počeo da zeza. Mislim da je mala privreda u pitanju i kvalitet manometra ili neka prljavština da je ušla. 1 H ali kojim plugom i u kakvoj zemlji. Kod nas je uglavnom ritska crnica, nešto malo polupeskovite zemlje ali je sve izuzetno teška za obradu, a klase najviše ima 5 i 7.
 
Ja vucem 3x30 i ne dublje od 27-30cm.Obicno orem sa 3M a ponekad na laksoj zemlji i dobrim uslovima 1H.
 
Vučem Regent obrtač 3 * 35. Moram staviti drugi manometar pa da se to proveri. Inače prestao je da radi kompresor. Verovatno je glava u pitanju.

 
YTO u sustini nije los traktor.Svi mi imamo averzije prema kineskoj robi.
Dacu samo primer :Moja tanjiraca je 32 diska na 19cm razmaka.Adut Utrine sa ramom 150x150.Sa YTO je vucem skoro skroz ukosenu u svim kulturama.Potrosnja oko 6lit po hektaru.Zakacim ja nju jedan dan za mog rusa 82.1.Ispravim baterije na 3/4 ukosenosti.Odem da istanjiram jedno strnjiste....i znate sta.Rus se usro i preznojio a ja tek onda uvideo koliko je tih kineskih 90ks.Razlika je tolika da to ne moze da shvati neko ko nije probao.
 
miroslav k jer si vozio oba kad to kažeš,ili je tvrtnja onako više subjektivna?
 
Aman ljudi dosta sa tim dokazivanjima. Kinez je bolji od rusa i tu dilema nema samo rusofili koji nece da priznaju da su se zaj... kad su kupovali ili su toliko ludi i tvrdoglavi. Kinez je sirova snaga uzeta od fijata i tu nije mnogo menjano sem sminke kabine i maske. Znam sta moja kocka od 80 konja radi u odnosu na 820 i 892 sa ravnim mostom. Ne moze rus da joj pridje vise puta dokazano

- - - - - - - - - -

Moze Belorus samo da sanja da jednog dana bude YTO :osmeh:

- - - - - - - - - -

Samo da je malo manja cena dosao bi yto u moju avliju...

Prijatelju ja da sam na tvom mestu pre bi nasao negde polovnu kocku od 120ks nego uzimao novog. Jes da nema klimu ali je sila. Samo sto je jako kocke tesko na tzistu naci jer ih nema puno a i ko ih ima nece da proda
 
Nazad
Vrh