Vremenske prilike u 2024-oj godini

Кише нема ни код мене, али зато јутрос само 4 степена, на граници слане.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Bas prijatno hladno jutros, po prognozi vec od sledece nedelje opet tropske noci. A bas se fino spavalo zadnjih 7-8 dana samo sa otvorenim prozorom. Nadao sam se da zbog sve kraceg dana zavrsavamo bar sa toplim nocima ali ipak nece biti kako sam se nadao.
 
Ma kad do sad nije padala vala vise ni ne mora. Nek sve izgori do kraja i onda nek se okisa pa da to malo bede skinemo po blatu.
Kad je bal nek je tandrbal.
All inclusive.
 
Mali predah u noći petak na subotu i subota prepodne...mestimično "loto" kiša i pad temperature (oko 29 max)...od nedelje porast temp. i još jedan tropski talas...do sredine avgusta gotovo sigurno.
 
Za nepoverovati ali četvrta godina kao preslikana.
pa i ne baš... istina ima sličnosti ali nisu potpuno iste...jedino sto je zajednicko zadnje cetiri godine npr kod mene sto se vidi da periodi od 60+ dana bez kiše postaju realnost za moj kraj

npr kod mene kad god su periodi bez kiše bili što kraći padali su rekordi u svim kulturama i u takvim godinama sam imao odličnu zaradu na svim kulturama koje sijem...

vrem-prilike.png
 
Ja sam napisao za moj lokalitet ,zima relativno blaga i suva proleće do pred kraj aprila promenljivo sa čestom pojavom poznih mrazeva koji s.ebu voće ,maj i do pred kraj juna kišovito i onda kad stane ide prženje .
 
Pajdas je samo 25 km udaljen od naseg sela i kod nas je gotovo preslikana situacija dok recimo grad Backa Palanka, koja je 10ak km udaljena je dobila gotovo 3x vise padavina. Jedina razlika je sto je ta padavinska zona veoma mala i odnosi se na sam grad. Vec kad se krene u atar pada kolicina padavina.
Katastrofalno malo padavina od 2020. na ovamo. Cesto uhavtim veoma cudnu radarsku sliku sa pravilnim krugovima sa centrom tu negde oko Tovarnika.
 
Nazad
Vrh