Vremenske prilike u 2024-oj godini

Gfs sa prognozom je puko, najavili 18 lit dok je Ecmwf bio najblizi i gresili u 2 lit. Najavili 58. A padalo 60.
Na izlasku iz sela nema oborenog suncokreta ni kukuruza, sta li je na drugim mestima saznacemo kad se putevi osuse.
U mojoj ulici i nema neke stete osim po par crepa tu i tamo odletelog dok druga ulica juznije je nesto gore prosla sa vecom stetom.
 
Badovinci, Lipolist, Duvanište, Slepčević, Dublje, Bogosavac, Dobrić, Maovi, Jevremovac. Oblak prešao Drinu i zaređao, pucali su sa svih strana grad veličine teniske loptice i jajeta gde je dohvatio mleo. Kod mene u selu ima jedno 10 auta što su polupani. Krovova, prozora, ne ponovilo se.
 
Sinoc 22l u dva navrata bez jaceg vetra. E jutros 44l sa jakim vetrom i sa hledom sitnim u selu. Prema Rumi je led jace padao kukuruz je isecen i to solidno,a bogami i nakrivljeni i povaljani. Sareno u ataru koliko sam video sa asfalta.
 
Malo pre slikao.

20240702-124911.jpg
 
Posle 15 sati dosla struja . Stete kod mene nema ali je pukao neki dalekovod . Verujem da je taj kod Arkadija cim se i on nije javljao 🤣
 
Nazad
Vrh