Vremenske prilike u 2024-oj godini

Mislim da ove godine mnogo vise obpaka prolazi tamo oko Backe Topole, Vrbasa, Beceja. Ta neka putanja.
Juzni banat definitvno za sad lose, kao i juzna Backa. Bilo je gde je i palo, al tu gde je palo smrvilo je.
Opstina Backa Palanka je izuzeta iz osiguranja bilo koje osiguravajuce kuce. Onda znate o cemu vam pricam.
 
Haha ,da bas ....ne trazim tarup od leda kao sto je bilo kod nekih,to nisam napisao,cesto bude leda uz velike pljuskove kod nekih bez vecih posledica,ako je to uslov i kod nas da padne obilnija kisa,nek bude.A ja znam u zadnjih deset godina koliko mi je susa uzela novca a koliko led,ocigledno kod tebe nije to toliko izrazeno kad bi radije hteo da prodje bez padavina ....Nema goreg nevremena od jeb.. suse.

U susi tjeras kombajn pa se necem nadas, a kad pogodi nevrijeme s ledom kao kod nas zadnje onda tjeras malcer u psenici…

Ljudi ulaze u kombajne s njivama pa kad ti nakon 4-5jutra ne napunes bunker sta reci?!??! Eto bas danas dok sam kolegi sijao, prekoputa kombajn na 4,5 jutra nije uspio zmajevku napuniti, samo 2/3…katastrofa!

Evo ja se kajem sto nisam sav kukuruz i soju presijao…nema nista od ovog sto sam ostavio
2/3 sam presijao, i taj sto je ostao kukuruz trenutno kako izgleda nakon 3tj od nevremena mislim da nece biti uopce klipa na njemu…
Ja cak razmisljam da sutra izmalciram taj kukuruz i soju i njih presijem jer prema trenutnom stanju ja ne vidim tu vise od 2 t/ha kukuruza ili 500kg soje

Bob pogotovo, trenutno od svih kultura ga u ataru ima najvise, a najvise je dobio od leda…ak ima 1 mahuna po biljci…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po radaru je roze govno islo na odzake al se ugasilo ispred sva sreca, od svega palo mozda 3-4 litre i to je to. Hvala bogu pa osvezilo malo

Sent from my motorola edge 50 pro using Tapatalk
 
Mislim da ove godine mnogo vise obpaka prolazi tamo oko Backe Topole, Vrbasa, Beceja. Ta neka putanja.
Juzni banat definitvno za sad lose, kao i juzna Backa. Bilo je gde je i palo, al tu gde je palo smrvilo je.
Opstina Backa Palanka je izuzeta iz osiguranja bilo koje osiguravajuce kuce. Onda znate o cemu vam pricam.
Zbog cega je izuzeta Backa Palanka?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
0 litara. Koliko sam ispratio radarske slike promašilo nas je za dlaku, ceo sistem je prošao za malo zapadnije, između Vrbasa i Kule.
 
@Kimi Itekako se obrukali,sve do jednog,sve sami promasaji.Zar ne mogu dan unapred da prikazu gde ce biti padavine ?.Po gfs sad kao nista od padavina narednih nedelju dana,a ecmwf nesto prikazuje za sreda,cetvrtak za srednji banat ovde ....
Jedino vetar i temperature pogadjaju ....
 
Pri ovakvim vremenskim neprilikama, extremnoj susi koja traje gotovo vec 5 godina, dobro se ista i skida sa njiva.
Jos kad tome dodamo i ministarstvo (protiv) poljoprivrede dolazimo do zakljucka da ovde zive i rade sjajni domacini.
Pored unistavanja poljoprivrede administrativno i berzanski, dodali su i vremenskim neprilikama.
Cak i na meteo forumu im vise nije jasno sta se desava.
 
Kula 54mm.

Bogme se obruka dobar deo modela, nakon Podrinja ka Bg i jugu Banata se pogasilo sve a novi sistem nastao u delu Bačke i kroz Madjarsku izgurao do Ukrajine. Mada, obzirom kakvih je ledenica bilo, možda ipak bolje sačekati iole mirniju šansu.
Sta 54mm? Kula? Kod mene 4l

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh