Vremenske prilike u 2024-oj godini

Kod mene juče je bilo celih 5 l. Kako je bilo tmurno nebo i kako je krenula mislio sam da će je biti više, ali je otišla na drugu stranu. A koliko čujem u našoj okolini je bilo i sitnog grada.
 
Juče popodne nepuna 1 litra, prethodna noć 3 litre, znači ukupno 4l za jučerašnji dan. Sa vetrinom između koja je poništila pomenute 3l, a možda i još više, tako da je bilans više -2l nego +4l. :haha:
 
Mi koji dobismo lepu kišu, dobićemo i opet u to nema sumnje..ensembli za Vrnjačku Banju daju promenjivo vreme uz čestu kišu odma po prvom maju.
Dotle par stabilnih dana, naravno uz košavu koja hvata zalet od sutra. Temperaturno nema ništa bitno da se kaže, sve je to tu okolo proseka:
422601202_859623176211679_4570623206189198010_n.jpg
 
Ako kisa pada juzno od Save i Dunava to znaci da severno nece. Sigurna teorija. Nekako uvek ta prirodna granica Dunava sprecava bilo kakve ozbiljne padavine. Nas kad zakaci onda to obicno bude razorno nevreme koje unisti sve pred sobom.
Po recima mog kolega kise nema do pola jula. Sve do sad je pogodio u dlaku. Rekao je da ce biti izuzetno suvo prolece i da psenice nece biti ni 5 t/Ha.
Ovo govorim za nas kraj.
 
Kimi kakva je prognoza za Vojvodinu, Banat od 1maja do 3maja hoce li biti suvo bez padavina ili sa padavinama?
 
Ako kisa pada juzno od Save i Dunava to znaci da severno nece. Sigurna teorija. Nekako uvek ta prirodna granica Dunava sprecava bilo kakve ozbiljne padavine. Nas kad zakaci onda to obicno bude razorno nevreme koje unisti sve pred sobom.
Po recima mog kolega kise nema do pola jula. Sve do sad je pogodio u dlaku. Rekao je da ce biti izuzetno suvo prolece i da psenice nece biti ni 5 t/Ha.
Ovo govorim za nas kraj.
Pa i ja sam južno al se ne ovajdismo od ovih kiša ,u prethodnom 'padavišnom' talasu cela1litra iz dva puta.
 
Ako ne padne kisa
Ako kisa pada juzno od Save i Dunava to znaci da severno nece. Sigurna teorija. Nekako uvek ta prirodna granica Dunava sprecava bilo kakve ozbiljne padavine. Nas kad zakaci onda to obicno bude razorno nevreme koje unisti sve pred sobom.
Po recima mog kolega kise nema do pola jula. Sve do sad je pogodio u dlaku. Rekao je da ce biti izuzetno suvo prolece i da psenice nece biti ni 5 t/Ha.
Ovo govorim za nas kraj.
Ako, nece kisa jos skoro 2 mjeseca ne pasti ne mora ni tada jer ce nam dati suludu ideju da presijemo proljetne kulture i da probamo "postrnu sjetvu"
 
Nazad
Vrh