Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prijatno jutro, al na zalost suvo. Jos malo pa ceo mesec gotovo ni kapi. Neracunam 2-3 l sto padne na 40 C.
 
Al ce soja da rodi tamo. Rekordi ce padati
hmmmm......nece biti rekorda barem u nasem ataru. Po mom vidjenju soje jesu dobre ali su daleko od one iz 2016 godine. Cini mi se da nema toliko mahuna kao te godine ali ce zrna definitivno biti krupna. Ima delova gde nisu porasle kako se ocekivalo. Ipak je bilo perioda kada su jedva prezivljavale i okretale listove zbog manjka vlage i ogromne vrucine, grinje su cackale a u rano prolece je u par navrata lezala voda po njivama i sve to utice na smanjenje odredjenog procenta prinosa. Moje su dosta retke zbog jako loseg posejanog semena i bas sam analizirao i zakljucio da komsijska biljka ne moze da nadoknadi nedostatak nekoliko biljaka iako se u delovima gde je retka dosta razgranala. Ne zalim se bice dobra godina sto se prinosa tice ako se ne desi nesto neocekivano.
 
Maloprije došao iz Pazove od pionir pumpe tamo je padao led da sam se autom uvukao u prvo dvorište iza neke visoke kuće na sprat da nebi bilo lupanog stakla na autu . Evo me sada u Golubincima sija sunce a kiše ni kapi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh