Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moram i ja poceti da radim navigacije.
Jedino Backonja i ti idete na te daleke destinacije😂😂😂😂
Da, ali ja se i odavde javljam mojim mušterijam kad zatreba...
A i presudan deo je digitron, nas četvoro, deca već spadaju u odrasle, ćera upisivala faks, pa nismo mogli ranije da obezbedimo smeštaj, i na kraju, ili grčka za 2500+, ili egipat za 3000, šta bi ste vi odabrali ?
 
E da vidite ovamo, usred Arabijske pustinje sa prosekom od 10mm u godini (nekih godina ni ne padne uopšte kiša) džinovski plastenici, farme pilića, nosilja, junadi. Država ih gleda kao oči na dlanu, sve novo, savremeno, dovedeno cakum pakum.

Elem, i ovo za prekosutra glavninom beži ispod Save i Dunava.
 
Neee, i ja gledam jeftinu varijantu, Wayout, i to smo uplatili taman kada je ona ajkulica grickala, pa smo prošli još stotinak evra jeftinije 😂
Видео сам негде да је та агенција оставила путнике у Тунису на цедилу,тј дала им већ букиране собе. Људи на 46 степени у собама без климе већ 5 или 6 дан,или спавају по ходницима. На снимку туку рецепционере већ им пресело летовање,а наравно агенција се не јавља. Тако да изгледа да је та агенција баш лоша. Када се погледају рецензије види се и зашто.
 
ljudi neznaju sta ce sa kesom od nafte pa eto bice od pustinje plastenik

da li to vredi da se vrati nazad sigurno ne,ali kesa se ima.....kad to shvatite bice vam lakse
 
E da vidite ovamo, usred Arabijske pustinje sa prosekom od 10mm u godini (nekih godina ni ne padne uopšte kiša) džinovski plastenici, farme pilića, nosilja, junadi. Država ih gleda kao oči na dlanu, sve novo, savremeno, dovedeno cakum pakum.

Elem, i ovo za prekosutra glavninom beži ispod Save i Dunava.
I onda hrane tu junad sa briketiranom lucerkom sa parcela "naseg" pkb-a. Isplati im se kupiti zemlju, masine, radnike, kositi, briketirati, prevesti par hiljada km i hraniti junad.
Samo se ovde kod nas nista ne isplati raditi, nema matematike sve ubise....
 
Bilo je sve od nafte u početku, do 90-ih, a do danas to od nafte spade na 11%. A i zalihe su na kraju, bar sam Dubai.

Nego su oni onaj klasičan primer kao i za bogatog čoveka, “Za prvi milion me ne pitaj, za ostalo lako”. Imali lovu da krenu, uvideli prednost zapadnog sistema i kapitalizma, takođe kao i Švajcarci rekli bogatašima ‘ajte vi lepo sa vašim parama (kakve god stečene bile) kod nas i ne brinite ništa. Sada samo pametno razvijaju druge grane (turizam, trgovinu, aviosaobraćaj i slično). Konkretno poljoprivreda, da slažem se, više njima kao da imponuje i za “prestiž” da se pohvale da nešto mogu i sami da proizvedu. No je poenta da i za to malo ih podržavaju i pumpaju (država) dok ovde kod nas uglavnom može covek i da crkne ne bi oni dali ni 5 banki!

Nego šta je tu glavna stvar. Nažalost, nepravda. Ne prema nama nego prema ovim jadnim Nepalcima, Pakistancima, ovima iz Šri Lanke, Filipina itd..
Oni ljudi im sve ovo podigoše i sagradiše, nigde nijednog Arapina ili belca na gradilištu na onoj vrelini. Što me to podsetilo i na ljude iz Afrike kada se Amerika gradila…

A danas je bilo divnih 45C, do jutra svega 10-ak manje..
 
Bilo je sve od nafte u početku, do 90-ih, a do danas to od nafte spade na 11%. A i zalihe su na kraju, bar sam Dubai.

Nego su oni onaj klasičan primer kao i za bogatog čoveka, “Za prvi milion me ne pitaj, za ostalo lako”. Imali lovu da krenu, uvideli prednost zapadnog sistema i kapitalizma, takođe kao i Švajcarci rekli bogatašima ‘ajte vi lepo sa vašim parama (kakve god stečene bile) kod nas i ne brinite ništa. Sada samo pametno razvijaju druge grane (turizam, trgovinu, aviosaobraćaj i slično). Konkretno poljoprivreda, da slažem se, više njima kao da imponuje i za “prestiž” da se pohvale da nešto mogu i sami da proizvedu. No je poenta da i za to malo ih podržavaju i pumpaju (država) dok ovde kod nas uglavnom može covek i da crkne ne bi oni dali ni 5 banki!

Nego šta je tu glavna stvar. Nažalost, nepravda. Ne prema nama nego prema ovim jadnim Nepalcima, Pakistancima, ovima iz Šri Lanke, Filipina itd..
Oni ljudi im sve ovo podigoše i sagradiše, nigde nijednog Arapina ili belca na gradilištu na onoj vrelini. Što me to podsetilo i na ljude iz Afrike kada se Amerika gradila…

A danas je bilo divnih 45C, do jutra svega 10-ak manje..
kolega lupas gluposti ozbiljne u prvoj recenici ---Bilo je sve od nafte u početku, do 90-ih, a do danas to od nafte spade na 11%. A i zalihe su na kraju, bar sam Dubai.----

sam dubai nije postojao do neke 92-93 blago receno a zivi od nafte i njihovih seika,pusti one zvanicne satistike sto pisu...sad odjednom nema nafte

brat mi tamo evo vec 15 godina,trenutno je u burz kalifi sef sale

a i dva drugara kao konobari sigurno preko 6-7 godina


jedno je otici turisticki a drugo ziveti tamo
 
Bilo je sve od nafte u početku, do 90-ih, a do danas to od nafte spade na 11%. A i zalihe su na kraju, bar sam Dubai.

Nego su oni onaj klasičan primer kao i za bogatog čoveka, “Za prvi milion me ne pitaj, za ostalo lako”. Imali lovu da krenu, uvideli prednost zapadnog sistema i kapitalizma, takođe kao i Švajcarci rekli bogatašima ‘ajte vi lepo sa vašim parama (kakve god stečene bile) kod nas i ne brinite ništa. Sada samo pametno razvijaju druge grane (turizam, trgovinu, aviosaobraćaj i slično). Konkretno poljoprivreda, da slažem se, više njima kao da imponuje i za “prestiž” da se pohvale da nešto mogu i sami da proizvedu. No je poenta da i za to malo ih podržavaju i pumpaju (država) dok ovde kod nas uglavnom može covek i da crkne ne bi oni dali ni 5 banki!

Nego šta je tu glavna stvar. Nažalost, nepravda. Ne prema nama nego prema ovim jadnim Nepalcima, Pakistancima, ovima iz Šri Lanke, Filipina itd..
Oni ljudi im sve ovo podigoše i sagradiše, nigde nijednog Arapina ili belca na gradilištu na onoj vrelini. Što me to podsetilo i na ljude iz Afrike kada se Amerika gradila…

A danas je bilo divnih 45C, do jutra svega 10-ak manje..
Nisam bas siguran kad sprzimo svu naftu koju imaju koliko ce jos dugo oni biti bogati. Nema tamo druge "vrednosti"osim crknog zlata koje je pri kraju...
 
XD,zar stvarno mislis da takvi mega milijarderi mogu ikad propasti ?.Dok oni potrose naftu,dotle ce pokupovati pola sveta,milione hektara oranica,gomile kojekavih firmi itd itd.Posedovace citave gradove i sta vec,ne brini se ti za njih,takvi u ovom svetu nece propasti.
 
Ma ne brinem se ja za njih… ja se brinem za ovu kisu koja “dolazi” a kimi kaze da ode juzno od save i dunava. Kad se moze kod nas ocekivati neka kisa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kimi je bio u pravu,sad na Windy promenili putanju oblacnosti za ispod Vojvodine,eventualno deo Srema ce opet pokisnuti,standardno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh