Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Код мене ноћас дувало и падала киша без леда, можда краткорајно нешто ситног, али ништа страшно. Пало 34 литре, а после поноћи је и престало да пада и дува. Штете претеране нема - саксије са цвећем оборене, баштенски намештај се откотрљао, видим по селу да има понегде поломљених грана, видео једну оборену капију, на пар кућа померено мало црепа, чуо од познаника да му је одувало три плоче са шупе и то је то. Да не заборавим - нема свих фаза стррује у селу, али и то може да се толерише јер није први пут.

Чекам мало да се просуши, да видим шта је по атару. После невремена од пре неколико дана, отишао сам до оближње њиве и тамо међу кукурузом приметио да се повијене или заломљене оне стабљике које су заостале из неког разлога, тако да није нека штета, а сунцокрет се добро држао. Коментаришу људи јутрос испред продавнице да синоћ није дувало тако јако као пре неки дан - проверићу на њиви.

Чекамо да видимо шта ће следеће да нас стрефи...
Ja imam struje a samo smo ulica razlika 😃
Ja sam se setao selom . Ima svega i svacega ali nista drasticno ( imovina ) . Jedan crep.zamenjen i lonac ispravljen .
Ovo nisam ja jer nemam onu stvar da se setam po krovovima .
IMG-20230722-113142.jpg
 
I mene interesuje šta se sprema za večeras, pošto je sinoć bilo lepe štete ovde...?
Struja tek sad stigla. Izvaljenih drveća, polomljenih stabala (ne grane već celo stablo), crepova i salonit ploča po celom selu, komšiji je ogulilo fasadu sa kuće...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh