Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim ova oblačnost iz Hrvatske se cepa i jedan deo ide južnije ka Banja luci a drugi možda i dobaci do nas.
 
Ne znam da li ce ovaj oblak da predje preko mog kraja. Potreban je i vise nego ikad. Prosli oblak nas je obisao. Mozda Kimi da svoje misljenje i precizira putanju oblaka. Ako sad ne padne sezona je zavrsena.
 
Vreme.jpg
 
Tek sad vidim narode. Ono sinoć je totalno vanproračnski bilo i ugasilo se pred naše granice.
Recept je danas isti, razvoj se pokreće s juga Austrije preko Slovenije, severa Hrvatske dalje na jugoistok.
Ja bih rekao da će ovaj put udarno biti južnije u odnosu na prošlu nepogodu.

Grad, vetrina to da i ne pominjem kakva bi strahota mogla biti.
 
Mislim da je energija daleko ispod ocekivanog, a samim tim i kolicina padavina. Bojim se da je ovo zadnji voz koji necemo uhvatiti u mom kraju.
 
U Vojvodini mi se čini da će najjače biti od Paora tj. juga Bačke pa niz zapad Srema, brzo će to ponirati ka Mačvi, Podrinju, Valjevu i Šumadiji. Strujanje je zapadno, ali bi se sistem kao celina konstatno obnavljao na jugu i spuštao naniže pa bi najjači deo putovao od severozapada na jugoistok.
 
A hoće li uopšte biti kiše u centralnoj Bačkoj (da ne pitam sad baš konkretno za moje Razleve (u Srbobranu) :) )?
 
ECMWF ne zna ni dan unapred da se drzi nekih svojih radarskih slika ,bukvalno menjaju iz sata u sat.Pre par dana su obecavali lepe padavine za moj kraj,tj veci deo Vojvodine bi kisao po njima,a danas nista maltene,sve ukinuli.I meni se cini da ce ovo biti jos jedan veliki promasaj,prosli put su nesto pogodili a to je jednom u deset puta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh