Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lucifer nad regionom. Totalno bolesno vreme. Uvece vlaga vazduha preko 80%, disemo na skrge.
 
Rosa zavisi isključivo od vlažnosti, posledično tome i od same temperature tačke rose koja se za nju izračunava.
Gradovi tj. stanice ispod Save i Dunava uglavnom po kotlinama i dolinama reka svako jutro imaju 95-100% vlage, pa iste ne fali jer je tačka rose visoka (oko 20 stepeni). U Vojvodini je nešto niža vlaga ujutru, ali opet je to 80+%. Samim time, gubitak vode tj. isušivanje biljaka i pored vreline je slabije, iako je nama ljudima zbog iste te vlage neuporedivo teže.
Ma čini ti se Miksan, kad je izdržao prošle godine (pa i gore, tipa 2015 i 2018.) izdržaće i sad, nikad žito ne zakaže u žitnici (polju).

Kikinda ufati 37 zaokruženih ali i vlaga pade na 27%. Sutra malo severca i 3-4 stepena niže T.

Kao što rekoh, kreće da divlja sreda uveče, šetka se još prilčno ali definitivno je u igri ozbiljan sistem...sa vetrom i ledom lokalno, itekako:

de-model-de-320-1-modswisseu-2023071706-61-960-240.png
 
Poslednja izmena:
Danas je laksi dan po subjektivnom osecaju . Kao sto je Kimi rekao gotovo da nema mesta koje subjektivno prelaze 40 stepeni . Danas je po medijima trebao da bude mnogo gori dan . Priznajem da sam i ja potpao pod ovakvu histeriju ☹️
 
Једна прогноза показује да облаци долазе из аустрије, преко мађарске и док стигну до нас распадају се. То би требало да буде среда вече/ноћ.
 
Taman sam izmenjao polupane crepove po šupama i kući. Samo mi još taj q.rac fali da opet dodje led.
Jedan auto bio u garazi pa se spasao a drugi sreca u nesreci - crkao plivajuci zamajac pa je bio kod majstora u hali 🥴
 
Jel probao neko od vas?
Ako nije onda imam coveka koji ce to da vam uradi profesionalno i jeftinije od tih 20k.
I sa ovom pričom smo zavrsili.
Ja izuzetno slusam druge i njihova iskustva ali niste ni probali a znate bolje....
Nista kap vode zalili a znate da ne moze.
Zalivaju I od pustinja prave oaze a vi tu nemate uslove dok vam ispod nogu more vode .
Skupo je 20 k evra a za makar kakvu masinu dajemo na stotine.
Meni ipak to nije jasno.
Pozdrav drugari
Jel ti je Ervin busio bunare?
 
Kimi kakvu vetrinu za sutra prognoziraju, cifra se vrti oko 100 km na cas?, Bilo jutros samo svajcarci al sad i gfs krenuo sa tom cifrom?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Hoce biti neke sanse i za kisu? Svi spominju samo led i jak vetar… nista dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh