Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj oblak sa gradom nas jedva ocesao ...palo pola litre i to je to,bilo jaceg vetra,sad je sve stalo.Kao sto rekoh,sve nade polazemo u ovu oblacnost sto tek treba da udje u Srbiju,samo da zadrzi intenzitet i pravac Banat.
 
Ovo je srednje stanje. Ima i badrljica. Ali što je zanimljivo ceo atar je dobio leda.
8bf656e3b8004fe4ec013066871a0132.jpg
ed1ea037248feb5a2be99be362a8a4c3.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Gledam ove radare i izgleda mi da ovaj oblak iz Hr ide nekako na Vojvodinu. Kao da ga neko strujanje vazduha usmerava iznas Save. Kod mene moguce i da nece biti kise. Jedino moze vetar da bude. A bilo bi lepo da padne jedna dobra kisa. Mada kad vidim sta je vec napravilo oko Sombora i okoline tuga. Samo je uvek bilo nekog belaja kad je ovako jako vruce i naidje neko osvezenje. Onda krsi i lomi za sve novce.
 
Lalic,miletic, gračac i nisam siguran za brestovac otukao da su samo stabljike ostale

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Preko nas je prešlo, prvo led-zabelilo se dvorište, pa zatim kiša 11 litara za kratko vreme. Tuklo je po svetlarniku i krovnom prozoru koji su sa te stane kuće, ko mitraljez se čulo. Mislio sam da krovni prozor neće izdrżati ali srećom dobro je prošlo, bar se nadam. Sutra ćemo videti ima li posledica na objektima i u ataru. Srećom auto i traktori su bili garažirani.
 
Prozori i balkonska vrata (staklena) su preživeli. Bio sam u ataru, južno od radio stanice kukuruz kao na gornjim slikama, skoro bez lišća, severni deo atara bez leda, središnji deo atara isfronclani kukuruzi, negde više negde manje. Šta očekivati od isfronclanog kukuruza kad upeku ove najavljene vrućine od blizu 40? Inače kiše količinski ništa naročito, kod mene kući u jednom kišomeru malo preko 5l, a u drugom malo preko 6l.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh