Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas oko 13h palo 2l, i evo sad pada neka sitna jesenja (ne čuje se oluk a asfalt je mokar). Po radaru i po prognozama tek bi trebalo da dođe neka natapača...
 
Vec sat i po pada prava jesenja natapaca. Mirno bez vetra i srednjim intezitetom. Ovako ako nastavi do ujutru ima dobru litrazu da napravi.
 
Za bilo sta od prinosa jarih useva potrebna je julska kisa.
Do sad su valjda svi shvatili da od ovih silnih tzv zimskih padavina imamo samo stete. Pre svega na psenici i jecmu, a i ostala vegetacija kasni.
Psenice samo sto nisu, a kukuruzi jos nisu krenuli u metlicenje. To je znak da sve kasni.
 
Dukej evo ja ti odmah daje za razmenu. Meni je dovoljno maj jun i jul da ima dosta kise. A zima kao zima moze da bude kao kada je susna godina pa u periodu jun-avgust bude neke kisice ili nikakve.
Mada je najbolja godina kako Kimi kaze. I sneg i kisa i sunce i minus. Samo da to bude onda kad mu je vreme. A ne ovako sve pomesano. U januaru imamo 20-25 C a u aprilu imamo neki minus.
 
Da, bas se on sekira kakvu ti zemlju imas i ja, levi-desni! 🤣😂
Ma kuka ona u vise navrata godisnje kada zasusi! Treba repica da nikne pa se kuka, treba vestak da se rastopi pa kuka, treba psenica da naliva pa kuka! U sustini kao i svi mi ostali, al eto covek voli da ide uz onu stvar i da izigrava kao nesto posebno, al nista cudno ima takvih u sakom selu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh