Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10 litri iz 2 puta ali vetar bar ovo pod selom što sam video bar 10-15% polomio i toliko nakrivio i to kukuruz koji je najbolji najviše najebo.
 
Tako i ja šacujem, jedno 10-15% je polomljeno na jednoj mojoj, srećom manjoj, njivi. Uzana (18m), na bregu, a redovi popreko u odnosu na pravac vetra. Interesantno, prvi redovi su ostali čitavi, a u sredini je haos. Kukuruz je Urbanix.
 
Gustina ga ubila a on jedar i pun vode a počeo naglo da raste sa ovim temperaturama, moj je gloriet a komšija ima dekalba i isto nadrljao, isto bujan kukuruz.
 
Овде је протутњала олуја делом атара и села. Ломила крошње и носила црепове. Отишла у правцу врбаса. Није пало кише али је ветар био лудачки на тренутке.
 
Kod mene 0 litara ali je sreca da je spala lepo temo. Sad je ovako prijatno. Generalno zbog jecmova psenice i ko je kosio trave ne treba kise nikako. Da se sve ovo zavrsi pa posle neka pada. Sad videh da za sredu za moj kraj najavljuju kisu. Da li ce je biti videcemo.
 
Sinoć pala, pokupila prašinu, jutros izvalim da je padala prljava i usrala sva kola 😕

A dalje ka BG-u teška provala oblaka, na nekim mestima bujice išle nizbrdo, baš je bilo nezanimljivo za voziti... Vratio se kući ono što je palo palo i to je to 😑
 
Aradac ćorak.
Na radaru u narandžastom a u stvarnosti par kapi palo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stanje u ataru kod nas...
da6e079c1234a733b675fd5acf7c1d81.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Drugi pljusak za redom, najavili kišu tek za sutra.Stoji mi 3 k.j lucerke na otkosima, trebala večeras da se balira.
 
Zanimljivo je to da je i kod nas zemlja dosta ispucala, pogotovo na delovima gde je ležala voda i gde je bilo dobrih padavina.
 
U Kaću palo taman toliko nas otera sa vršidbe i da se patimo i ukaljamo vraćajući se kući. Sada je na njivama kao da nije padala. Mogli smo se isprevrtati, sve je klizilo i traktori i prikolice, a kanali pored. Prošlo je bez štete, samo sat vremena pranje blata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh