Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista znacajno.
Pa koliko je to "nista znacajno"`?
Ako nisi primetio od ove kisurine niko nista dobro nema,ovo je vec uslov da usjevi propadnu i neku su vec debelo izgubili prinos. Pogledaj fotografije koje je Kiraj postavio. Znaci ako dobijas svaki dan 5l ili svaki drugi dan 10l to niti je susa niti ce ti faliti vlage,cak si u boljoj poziciji od vecine koji plivaju trenutno.
 
Da je bas tako ali nije,a i tih 5lit koliko znaci ovde po vetrini ....nzm koliko vlage ima dublje....
 
Kod nas je led prošarao ali ništa kritično zasad a sinoćna kiša je konačno nešto zakačila i deo atara koji nije kisnuo do sad.
 
Kod nas je led prošarao ali ništa kritično zasad a sinoćna kiša je konačno nešto zakačila i deo atara koji nije kisnuo do sad.
Kod nas severni deo atara potop, a kod mene u Razlevima paraju sve u 16. Trebao sam i ja ali me je pilot ispalio. Nije mokro čak ni u doljama lenija gde uvek bude blato...
 
Sećam se da je Dukej i prethodnih godina imao problema sa pilotom.... Ja ga sigurno ne bi molio i čekao. Uhvatiš neki orijentir, nišan tj šemu kako ćeš voziti, podesiš špartač prema tom i vatra!
Evo mi smo danas pozajmili od kolege Satexov špartač sa S oprugama (čisto da vidimo razliku između našeg običnog i ovog) i bilo je malo seckanja dok nismo podesili prema našem traktoru, posejanom kukuruzu i ćaletovom oku. U ponedeljak još jedna provera (malo vuče na desno pa sam ga morao na španeru vraćati levo da ne pomeram sve S-ove) i ako ne bude kiše, gaaas! Naravno, bez pilota.
 
Juče severac stabilizovao sve, danas i sa istoka košavom isto "teče" stabilniji vazduh.

Ipak, zbog primicanja visinskog ciklona sa zapada Sredozemlja ka severu Italije sutra uveče valja očekivati burnije grmljavinske razvoje, pogotovo iz pravca Podrinja pa dijagonalom na sever i severoistok ka severu Vojvodine. Zbog košave jugoistok Banata u rupi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh