Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pada nešto sitno sa neba, kao neke kapljice vode..., već sam zaboravio šta je to 😂😂😂.
 
Sutra je dan D, ako omane, ne vidi se neka ozbiljnija kisa u najavi.Mraz je izgleda izvestan u cetvrtak, Vreme se udruzilo sa Koronom i ratom u Ukraini, jednostavno nije na nasoj strani.
 
Reč -dve o vremenu ;)

Najavljene padavine za ponedeljak i utorak, su pomerene za utorak uveče i sredu.Međutim cela ova nedelja nestabilna, pa treba očekivati uz porast temperatura i pojavu pljuskova sa grmljavinom.Do četvrtka nešto hladnija jutra, ali bez mraza, dok će dnevne temp. postepeno rasti (nedelja i do 25 stepeni).Stabilizacija vremenskih prilika od ponedeljka.
 
Da da, četvrtak lagano mraz, posebno oblast koja je zbog oblaka izostala jutros.

Što se tiče kiše, šareniš kao u kaleidoskopu, glavna pruga prolazi preko Cg, KiM ka jugoistoku Srbije. Deluje da bi se severnije ponajpre Srem ovajdio, jugozapad Srema.

Ako se održi, 23. i 25. bi moglo biti neke konkretnije kiše severnije na severnom delu Vojvodine.
 
Mi mačvani smo odmah uz Srem, valda će i nama malo kiše prepustiti, bar da dubinsko prskanje ima efekta.
 
Ниси скоро долазио у Сакуле? Ено она станица после Ћакиног силоса, код циглане, сада личи као неки ПВО систем.
Bio sam u nedelju na fudbal gledao borac-hajduk kula. Ali nisam se zagledavao u protivgradne (ni ne znam gde vam je) 🙂
 
Прођеш силос лево, прођеш фарму Војкана Првуљевог, која је десно, па после њега и Горана Гргеча и тада погледаш лево, где је површина где ови из циглане дену и суше цигле и видиш - испред тога зараслог шумарка ("швапско гробље") стоји ограђена ПГ станица.
 
Код нас има две те ПГ станице до јесенас је само једна радила јер није било стрелаца. И шта сам приметио још ме нису звали за осигуравање усева.
 
Pada baš tamo gde "nije" padala, a sudeći po satelitskom snimku i tamo će pasti 1L.
Takva kakva je bolje trenutno i da ne pada jer nikakve koristi od nje a sve zamaže i napravi svinjac.
Ni prašinu čestito ne može da zagasi.
21. April ponovo najava za mraz. Pa ko je tu više lud. Sprdačina od vremena.
U jednom prethodnom postu navedeno da su ovi jalovi oblaci stigli iz St. Petersburga ili ti Petrograda u Rusiji.
Eto još jedne slučajnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh