Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije mi jasno, kako smo samo tako skloni tim teorijama zavere kad god nam nešto ne ide u korist, sve bi da pripišemu da se nešto okomilo samo protiv nas.
Osvestite se ljudi, da je suša npr. samo u Srbiji, odnosno Vojvodini u celoj Evropi pa i da Vas razumem, ali suša je u 50-ak % kontinenta, znate li kolika je to površina. Dakle, pamet u glavu. Sušno je, jeste, ali dešavalo se i pre, samo ste zaboravili.
А зашто су теорије завере утицај на временске прилике?

Зашто онда постоји међународна Конвенција о изменама животне средине која обухвата и утицај на временске прилике?

ПС

У једној емисији у овиру серијала Трезор, има податак о катастрофалним поплавама у свету и у САД, док су у неким поднебљима биле катастрофалне суше. Некако после тих поплава у САД и крећу разговори о ограничењу утицаја на временске прилике (мој закључак јер се то ипак не може контролисати). У то време су амери засипали Северни Вијетнам „агенсом оранж“ али не сумњам да су мало засејавали и другим стварима...
 
Zato što se na vreme u globalnom smislu ne može uticati. Vrlo prosto. U redu je pokušati kao raketama za grad nešto uraditi (mada i to nema pomoći naspram superćelijskih oluja) ili kao Rusi gađati nekim jedinjenjima da se suzbiju jezgra oblaka kondenzacije, ali ništa više od toga nije moguće. I taj Ruski primer za koji se svi tako hvataju ima smisla samo kad je u opticaju oblačno vreme bez neke preterane šanse za padavine, osim kojekakve kapi iz nekih kumulusa u razvoju. Kad je prisutna uniformna padavinska masa, Putin lepo uzme kišobran i gotova stvar. I tu bilo kakva dalja priča ostaje.
O tome koliko mi imamo sposobnosti da sudimo dovoljno govori to da smo onomad pre nekoliko godina mislili da su u Barajevu instalirane HAARP antene. Mislim da gluplji primer nije potreban. Pritom naravno, ne mislim ništa loše o nama, dobar i plemenit smo narod ali nema potrebe da se pravimo pametni za nešto o čemu nemamo pojma.

A ovo što si spomenuo, pa to ti je produžena ruka konvekcije o promeni klime i globalnoj klimatskog promeni i histeriji koja se iznosi u vezi nje. Niko ne spori da je toplije...to nije ni teško zaključiti, koliko se samo zemlja kao zatvoren sistem odnosno njena površina menja, nestaje zelenila naočigled betona, posebno u velikim gradovima gde su i glavne svetske meteo stanice....ali nemoj da mi onako histerično drame, jer je po pojedinima još sudeći po člancima od pre 30-40 godina Njujork je danas uveliko trebao da bude potopljen zbog porasta nivoa mora, što su naravno belosvetske budalaštine.

Elem, neko me je pitao za kišu, samo da nađem na prethodnoj strani. Biće jedan dobar talas padavina drugi deo noći na sredu i sreda do popodne, ali još su neodlučni modeli hoće li više da zakači severnu ili južnu polovinu zemlje.
 
Poslednja izmena:
Али постоји повезаност у атмосфери и ако се облаци засејавају ненормалним количинама неке материје (теби је сигурно познато шта то може бити), та повезаност и особине тла или вода могу утицати на неочекиване поремећаје и у много даљим поднебљима. Верујем да је зато и настала конвенција јер то није безопасно.

ПС

Пусти сада ХАРП и Барајево. То су приче за малу децу да се скрене пажња са неких могућности утицаја на време и ко посумња да је то могуће тутну му се под нос Барајево и бандере, ако посумња да то ради Пентагон (што у ствари и ради и познато је колико управо та „хуманитарна организација“ загађује животну околину). Кажем, постоји конвенција и не верујем да је настала тек тако.
 
Sam si rekao, nenormalnim količinama. Znaš li kolike su količine u pitanju?Plus, ogroman deo toga se sam od sebe kao veštačka tvorevina disipuje.

Da bi se napravilo samo za jedan dan tretiranja tih materija otišla bi čitava planeta u dužničko ropstvo. Mlaćenje prazne slame. Plus, to i dalje ne bi taklo samo procese koji kontrolišu vreme i klimu, jer ti mehanizmni veštački nikako ne mogu da se modifikuju. Pokušaj remećenja Koriolisove sile je nemoguć.
 
Колико је мени познато амери теже да засипају облаке и спрече појаву разорних урагана. Како се ради о огромној енергији тих појава, морају бити и огромна средства на располагању да се то омете као природни процес. Накупљена енергија се мора негде исказати као поремећај, ако успевају у томе.

И у томе и јесте фора – не контролишу али раде на томе да контролишу. Колико ти „радови“ могу утицати на поремећаје временских прилика, можемо само нагађати...јер подаци сигурно нису на извол'те и онда сервирају приче о "харпу" у Барајеву.

ПС

Под ненормалним количинама нисам мислио да ће посипати „планину“ средстава, него да се то ради и траже материјали и начин како нешто постићи.

Како планета има неке законитости које се непрекидно нарушавају, онда је ово можда само кап која прелива чашу и у том смислу су то ненормалне количине, у односу на већ постојеће огромне количине енергије при тим појавама (урагани и слично). Сваки "додатак" је поремећај равнотеже у природи.
 
Sad sam hteo da napišem to. Brdo oblaka je izniklo, profil temperature je povoljan za obrazovanje dnevne (razvojne) oblačnosti, ali ne i za padavine. Nije problem samo vlaga sama po sebi, nego poreklo vazdušne mase. Vazdušna masa je došla kopnom iz okoline Peterburga u Rusiji i na tom putu i to malo vlage što bi mogla da ima ispari.
Tačka rose je -5°C u Kikindi i Subotici, to je maltene jauarska vrednost (a nema fena) što potvrđuje izrazitu kontinentalnost. To kopnene pljuskovite padavine ne vole ni u snovima.
 
278680597_5416197298392088_5482369672530537661_n.png
 
Danas puštene prskalice na travnjaku,kad je već ostao bez djubrenja bar vlagu da dobije.

Inače '88 25 aprila padao sneg,sećam se jer smo išli na neki ispraćaj pod šatorom,smrzli se kao nikad.
 
Koliko sam upoznat, neka me demantuju upuceniji, sto se tice protivgradnih rekata nema 100% efikasnih. Naime, gradonosni oblaci u sebi na sitne cestice prasine i peska koje uvlace "lepe" vlagu koja se smrzava i tako nastaje led. A te protivgradne rakete imaju u sebi neki kao kvarcni pesak koji pravi "konkurenciju" tim sitnim cesticama pa se ta vlaga rasporedi ma mnogo malih tj sitnih komada. U sustini tako dobijamo sitniji led koji ne pravi stetu. Ovo me podseti da napisem zbog predhodnih postova o pravljenju kise, rasterivanju oblaka i vestacke kise i tornada....
 
To o čemu govoriš su jezgra kondenzacije u oblaku. Samo ime ti govori, nešto oko čega se taj led stvara, odnosno prikupljaju kapljice vode koje se odmah smrznu. Šta ti je još logično, sav taj led raste do nekog nivoa odnosno stadijuma. Maksimalni stadijum do kog čestica leda (grada) može da raste se zove Šuman-Ludlamova granica, ali to je već teška mikrofizika.
Protivgradne rakete koriste razne reagense, prvenstveno srebro-jodid, koji je nevezano za efekat na grad štetna supstanca za okolinu. Glavna poena i ideja protivgradne rakete odnosno njenih reagenasa je upravo da podstakne što pre topljenje tih zrna leda odnosno smanjivanje njihove veličine.

No tu se odmah postavljaju dva ogromna problema. Prvo, da li tako veštački reagensi mogu da dospeju i da utiču na sve komade leda? Ogovor je jednostavan- ne mogu. A još veći problem su jake nepogode, koje imaju luda uzlazna turbulentna strujanja....ta strujanja su jaka da mogu da obore i avion putnički a kamoli jednu pišljivu raketu, pa onda džaba tebi ti reagensi što si ih poslao sa raketom nagore kad ista završi ko zna gde.
 
Sad sam nesto nacuo da se uvodi centralnizacija upravljanja protivgradnim stanicama. Sve ce biti kontrolisano iz jednog centra i ispaljivane rakete, da bi se izbegao ljudski faktor greske. Vidim kod nas stavili novu zicanu ogradu, kameru ona sto snima 360° i solarne panele za napajanje. Nadam se da ce to funkcionisati....
 
Prosečna godišnja 676mm. Koliko sam bacio na brzinu pogled, u poslednih 100 godina 44 godine su imale preko 676mm, ali vrlo često tek neznatno. Ima i 20-ak sa jedva 500mm.

Matematička funkcija trenda pokazuje blagi porast ukupne godišnje padavina kada se posmatra za 100-godišnji period.

Pisao sam to i ranije, od glavnih meteo stanica bez premca je za gradove dijagonala Loznica-Valjevo-Kraljevo. Jedine dve stanice od glavnih koje uporno primaju preko 1000mm su Zlatibor i Kopaonik.

U Vojvodini zna se, najviše prima Bela Crkva- 704,7mm prosečno. Najmanje Senta- 561,4mm.
Где може да се виде ови подаци?
 
Kimi kad mislis da ce biti neke energije u atmosferi?
Ovako vise neide. Da bi nesto palo mora dobro da se ugreje. Ovo je cisto mrcvarenje.
 
@Sapatnik I kod nas ,ko bi rekao ....jbt bila nam zapustena ta protivgradna stanica skroz na skroz,nisi mogao uci maltene od zbunja i korova.Ali opet neko mora puniti taj sarzer sa raketama,nije skroz automatizovano.
 
Ovde u Apatinu malo sipi kiša, deluje kao da će potrajati preko celog dana takva situacija.
 
Једна од веома позитивних ствари је то што има камеру за снимање. Близу главног пута и близу депоније. Ако има неко воље и да не пишем шта још од власти може коначно да ухвати ко то баца цркотине и конфискате од месне индустрије. Навући ће се нека болештина, али пошто депонија није ограђена ником ништа.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh