Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde nas "us*ralo" par puta po dobar pljusak, i više sam nego zadovoljan sa 28 litara....I eno je opet pada, doduše veoma slaba, ali kvasi....U Prolećima kakvo je ovo sa dugim periodom stabilnog vremena bez padavina, sreća igra značajnu ulogu da li ćeš "pokisnuti" i nadati se nečemu, ili jok....
 
Samo još jedan promašaj meteoroligije. Neko bi trebao da odgovara za ne sposobnost. Od 90l preko 50l na kraju ni 10l.
 
Ja ne znam samo gde ste vi videli tih 90 litara da vam padne po ovoj hladnoći, to je suludo. Većina modela je davala zbirno od 25-30 po Banatu do 55-60 oko Sombora.
A da padavine u 95% situacija spadaju, pogotovo ciklonske ukupne u zbiru kako termin ide sa 6-7-8 dana na 1-2-3 dana nije nikakva novost. Kad bi pale sve padavine koje se crtaju bar iza 100-og sata zbirno unapred niko nikad ne bi imao problema
sa sušom.
 
Nije mi jasno ko bi trebao da odgovara za ne dobijenu kišu? Da li meteorolog ili Bog? Ko je odgovoran više? I kome bi trebalo da odgovara? E sad meteorologu možemo dati otkaz i postaviti drugog i rešićemo problem. Ja ne mogu da verujem da se neko buni na vremenske uslove koje uopšte ne zavise od nas u smislu KADA, GDE I KOLIKO će pasti kiše.
 
Sale sta je predlog?
Za vikend ili poceti i pre, od srede cetvrtka?
Ја ћу у уторак да разбацам вештак па спремање а у петак је најављена киша - ако падне онда сетва од следећег понедељка а ако не почињем у петак или суботу.
Елем, прилично хладно данас, било и снега и сунца... За ујутру најављен мали мраз.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh