Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni komšinica isto reče da je trava narasla i da bi mogao da dođem da pokosim. Otišao u šupu da uzmem kosilicu, žene videla i napade me, ko još kosi travu u januaru, a treba da se melje meso za sarmu i ja šta ću, ode u kujnu.
Mozda je trebalo da pokosis bez kosilice?;)
 
Ako je istinito ono verovanje za vreme između dva Božića (što je Kimi već objasnio da nema veze za naukom i ostalim iz meteorologije) onda mislim da je najava za žestoko leto. Ako dani od 30.12. do 02.01. jesu maj-avgust biće pakleno i bez padavina. E sad može neko da tumači i drugačije. Ja pamtim da kad je zima bila dobro hladna i sa dosta snega onda je leto bilo baš žestoko toplo i obrnuto.
 
@drsole
Vrlo prosto. Vidiš, tebi treba izuzetno povoljna zimska situacija da ti se gradi danima i danima, da bi ti se povukla dovoljna, ozbiljna hladnoća i to sa sasvim suprotne strane-istoka, severoistoka ili krajnjeg severa...a prkositi uobičajenoj (zapadnijoj) cirkulaciji generalno nije baš tako lako....i onda što je najgore, kad se ta dovoljna hladnoća konačno i dovuče, samo mali obrt strujanja na zapadne, jugozapadne ili južne i ode mast u propast, jer je nama sa te strane izuzetno toplo Sredozemlje.

Ма јасно је мени да се то гради односно успоставља само од себе („повољна зимска ситуација“). Само је написано:
Sve dobro (zimsko) što gradimo okean i Sredozemlje mogu da nam unište začas.
Па ме занимало ко то гради јер је написано у смислу да неки људи граде.

Тако да то што мени (или некоме) треба, спада у жеље и нема везе са стварношћу. Па би требало бити јаснији и написати: пратимо (или нешто слично, што одговара стварности).
 
Treba da se vodi evidencija na svikih 6 sati i zapisuje svaka oblačnost i vetar da bi se dobila kompletna prognoza po nedeljama.
Okvirno
Januar padavine i hladno, veće padavine krajem meseca, februar padavine, mart hladan i oblačan, april sa padavinama sitnijim ali tokom celog meseca, maj prvih 10 dana neka ozbiljnija padavina nakon toga vedro. Jun, jul avgust..toplo ,samo mestimično padavine. Septembar i oktobar vedro i toplo..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Хладно лепо смрзнуто малко нешто провејавало и стало, баш штета бар деца док су на распусту да забели.
 
Kod nas samo smrznuto, jos nista ne pada a temp se podigla do nula.
Evo sad pocinje snezak
 
Poslednja izmena:
"Otopio" sam kišomer ,juče je napadalo 9 litara vode.Većina je bila u obliku snega .
 
Ни једна временска прогноза није показала да ће бити овако хладно јутро. Температура у добром минусу. Вратио сам се кући око поноћи и није било овако хладно.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh