Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas 5mm jedva, sve skupa 20 od ovog talasa, veoma malo, koliko su najavjivali.Sada su ukinuli ozbiljnu kisu do nedelje, bilo je oko 100 mm sada su ga sveli na 10 i to je pitanje.
 
@Malinar86
Teško vala, jedino dobro što će sutra ipak veći deo dana biti suvo, padaine se očekuju tek kasnije popodne.
@Arkadije
Dragi moj Arkadije, ne zameri, mislio sam u smislu, ako nije pala danas, nije razlog za smak sveta jer nestabilni period do nedelje nigde nije pobegao. Taj tvoj kraj posebno dobro stoji čini mi se u subotu.
@stizanin
Petak, subota i nedelja, porcija sa Karpata.

Željko, pretera ga sad i ti, svi daju za Rekovac 30-50mm. Doduše, ja sam i ranije primetio da tom kraju nikako ne odgovaraju ove situacije kada se oblačnost jako sporo kreće.
 
@Kimi
Problem nam pravi Juhor ili crni vrh sa druge strane, kada je spora oblacnost cesto ume da se zadrzi blize brdima i tu okrene smer i preksoci moje selo, evo pre par dana kod mene je palo 2mm u Rekovcu nista, to je samo 5km od mene, odmah juzno i istocno palo je preko 20mm tada i to nije dalje od 4-5 km, tako je lagano zaobislo.Dobro je sto je prijatno vreme i sto smo imali u poslednjih mesec dana preko 60mm i svaka kap je dragocena, izasli smo iz katastrofalne suse, mnogo stete nam je nanelo susno prolece.Moze da se desi da padne i 50-60mm ali dobro je sto i naredna nedelja nece biti toliko vruca.
 
Bila je blizu Iljevi (deo atara prema Melencima )ali ode dalje .U selu se osetilo zahlađenje i ništa više.
 
Kod mene danas samo 5l. Maloooo. Samo me obilazi Kimi jel ima sanse za moj kraj da ipak padne jedna veca kolicina kiee do nedelje? Svuda okolo pada svaki dan i to dobro. Neka je tako neka i pada ali bih voleo i kod mene da bude jedna dobra.
 
Evo tu sam na terasi i brojim kapi, mozda sam neku preskocio, mrak je!
Nista druze moj mozda pola litre ovo je bas van pameti!
Ne zavidim nikome i drago mi je kad bar ponegde pada ali pun mi je djoka onih koji kisnu iz svakog oblaka a podjebavaju druge koji su iz 10 pokusaja od 1 Maja mozda sakupili 15 lit.
 
Jednom pacenik uvek pacenik, moz ga ....t ne vredi!
A mi moz da se slikamo i od ovog talasa, opet ne vredi. Taj sistem sto je danas prelazio preko Panceva i okoline, kako se priblizavao tako se raspadao i nula na kraj, ne verujem sta se desava iz dana u dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh