Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kanalokopac i kasika odosmo da delujemo po njivama negde ima do kolen vode.
 
Priroda polako pokazuje svoju moc, tek je krenula da se izliva, narednih par sati ave ce biti pod vodom.
12d39f21a4a80a724614a7d466526659.jpg
474f1ad5558e68bc764e10632eb441c2.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@topalovic
Jeste, pocela je da izliva u Novacima, ima jos kukuruza koji nisu ovrseni, barem naredna dva dana se nece vratiti u korito

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel bi tako opusteno rekao da je i ti nisi posejao :)?.Ako bude jaka zima,ta od 15.11 sejana pa na kasnije,ce imati debelo manji prinos od ostalih.Ili nek i bude zima ok,a prolece susno,sto kasnije sejana to gore.Imali smo tu situaciju sad nedavno,nicanje pod snegom,prolece susa,psenica 2-4t po hektaru prinos....
 
A severnije? Kod nas je ukupno bilo 40 litara, za oranje dosta ali za popunu rezervi vlage treba još dosta.
 
Poslednja izmena:
Dodalo još 22 litre....
Ukupno za ovu turu, 124 litre....
Nek samo pada (ako ništa drugo, da mi dopuni bunar)....
Presušio letos, morao sam "gradsku" da uvodim....
Čim je počela Jesen i kiše, nivo podzemnih voda je malo "ripnuo", ventil "gradske"zavrnuo, "bunarski" odvrnuo, i opet se koristi prihvatljivija varijanta..... 🍻
 
Jel bi tako opusteno rekao da je i ti nisi posejao :)?.Ako bude jaka zima,ta od 15.11 sejana pa na kasnije,ce imati debelo manji prinos od ostalih.Ili nek i bude zima ok,a prolece susno,sto kasnije sejana to gore.Imali smo tu situaciju sad nedavno,nicanje pod snegom,prolece susa,psenica 2-4t po hektaru prinos....
Iskreno ja sam sitan, pa jesam posejao. Pre 18 godina ssm sejao polovinom novembra, em manji traktor pa plati tanjiranje, a tanjiraju kada mogu, a ne kada ja hoću. Pa blato, užas bilo, kiša, pokudao rudu da sejalici pa u rikverc po ataru i u selo, a kiša lije, ja mokar, sve nabija. I bilo žita. Ko mi garantuje, jesenas bilo lepo spremno, negde sam pogrešio i ja jedan od rekih u selu imao 3500 kg po kj, a uložio valjano, sve po ps. Ljudi kosili i preko 5 tona po kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh