Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auu, sa 15-ak litara najavljivanih juče došli smo do 0,2 litre... Katastrofa.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Izgleda nista od osvezenja u vidi neke vlage, samo ce se malo Afrika povuci na dan dva pa onda "Jovo nanovo"
Treba nam bar 15 l da bi izgurali godinu kako tako, da bas nije katastrofa.
 
Nema od kisa nista,i za moj kraj smanjili sve padavine na skoro nista,par dana malo hladnije i onda opet vreline,jeb... ti prokleto vreme.Zahladice tamo oktobra meseca.....
 
Од данас
7682bb5bee49c37a2340a6dfd3dbee54.jpg
 
Ipak niko od meteorologa nije ovo mogao da predvidi. Svi su najavljivali da bi ovo mogle biti zavrsne vrucine, kad ono izgleda da to ide u nedogled.
Ja se samo ponovo pitam sta je to sto Francuskoj, Velikoj Britaniji, Nemackoj i ostalim okolnim zemljama ovog leta daje gotovo idealne vremenske uslove, a ostatku "sveta" paklene vrucine?
 
2012. и 2015-те године смо се купали на језеру скоро до краја септембра.
2012-те се купали за први мај и то смо пар дана камповали без проблема.
После таквог лета је дошла зима која нам је наплатила лепо време.
 
Ipak niko od meteorologa nije ovo mogao da predvidi. Svi su najavljivali da bi ovo mogle biti zavrsne vrucine, kad ono izgleda da to ide u nedogled.
Ja se samo ponovo pitam sta je to sto Francuskoj, Velikoj Britaniji, Nemackoj i ostalim okolnim zemljama ovog leta daje gotovo idealne vremenske uslove, a ostatku "sveta" paklene vrucine?
Ciklon nad Britanijom i anticiklon kod nas, kombinacija koja uvlači pregrejani vazduh sa severa Afrike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh