Vremenske prilike u 2020-oj godini

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
4.258
Lokacija
opština Irig , Srem
Jutros kod mene pristojno 'ladno... Svega - 6'c 🐧

Ceo dan tmurno i užasno...

Hoće li @dobrodol otvoriti i novu temu za 2020-tu? 😎
I ti koješta pitaš... 😎

Tradicionalno, otvaram Temu o vremenskim (ne)prilikama u Novoj 2020. godini...
Sretna nam bila !!!! 🍻
Ceo dan bio "mrazovit", temperatura uglavnom bila "minus pingvin" 🐧 , duša mi se smrzla u kasnim popodnevnim satima dok sam se zabavljao oko pripreme "provijanta" za večernju, a novogodišnju trpezu...
Trenutno je u plusu, 1 stepen (i to samo zato što JA ne moram biti napolju), razvedrilo se i duva pojačan severozapadni vetar...👋
 
I ti koješta pitaš...

Tradicionalno, otvaram Temu o vremenskim (ne)prilikama u Novoj 2020. godini...
Sretna nam bila !!!!
Ceo dan bio "mrazovit", temperatura uglavnom bila "minus pingvin" , duša mi se smrzla u kasnim popodnevnim satima dok sam se zabavljao oko pripreme "provijanta" za večernju, a novogodišnju trpezu...
Trenutno je u plusu, 1 stepen (i to samo zato što JA ne moram biti napolju), razvedrilo se i duva pojačan severozapadni vetar...
Ovaj vetar svira kroz uši...pokočismo se sve ko da je -20...

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Vreme idealno za nerad i uzivanje u istom.Trenutno prigrevica -2 vedro i mirno vece bez puskaranja i vatrometa.
 
Živ ti nama bio @dobrodol i još dugo dugo godina otvarao temu 🍻

Kod mene ovih dana ujutru minus pet - šes', u toku dana sunčano ali 'ladno... Tek jedan-dva u plusu...
 
Ajd' što je magla, nego mi je zanimljivo što duva vetar, i to severac ?
Kažu: "Duplo golo"...
Ja velim, duplo 'ladno, bre....
Retko se ovo dešava zajedno....
Temperatura ceo dan u minusu, ali je oko 13:30 otišlo u plus, "utešnih" 0.3 stepeni...
Trenutno je "ravnih" 0.0....
Minimalna jutarnja je bila 4.3 u minusu....
Sve se beli od inja po žičanim ogradama i drveću....
Magla se nije "podigla" uopšte, samo se sunce naziralo kroz nju "oko podne"....
 
Kod nas je sasvim druga prica . Ujutro mraz solidan oko minus pet . Ali magle nema . Sunce cijeli dan . Savrseno isla temperatura do 8.
 
Sremac
Čemu služi magla kad veliš "da potraje" ?
A ti Kish, znam da je Januar, pa nisam drogiran, svodi se na to da bih bukvalno umro kada bi me neko proterao, recimo, u Jakutiju, samo na jednu Zimu !!!
Volim jedino što tada imam slobodno vrijeme, ali ne valja što ga trošim u kući, na otvorenom provedem tek koliko moram !!!
Priznajem temperaturu samo kada je preko 15 stepeni !!!
 
Poslednja izmena:
Ako čitaš RHMZ sezonsku prognozu ,biće prosečna godina.Neki mesec malo više padavina ,neki malo manje ...... :osmeh:
 
Nazad
Vrh