Vremenske prilike u 2020-oj godini

4f21b511308547f818b11ec9f4e46182.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ne znam da li mi se cini ali nekako ove sezone jesen/zima ima vise magle nego zadnje 2-3 godine
 
I veceras je bas jaka magla napolju.
Nema paorpaora da da prognoze za ovu godinu?
 
Kod nas bas jaka magla ,ovo je vec treci dan uzastopno kako magla traje,kao u Engleskoj da smo
 
Ceo donji Srem je već danima pod maglom, uveče se ne vidi drugo svetlo na banderi, a gde nema svetla vozimo se k'o u tunelu 😁
Uz minus i izmaglicu, ujutru bude sve pod ledom pola cm debelim 🙄
 
Баш сам тако прошао јутрос остао ауто напољу. Требао ми кесер уместо стругача за лед.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kod nas juce bilo bas suncano bez trunke magle, danas vec prava maglustina, ne vidi se na 10-20m nista
Gledam za moj kraj do polovine februara skoro nista sa padavinama, jako lose sto se padavina tice, bas tanko
 
Ima li kraja ovoj magli?! 🤨

Napolju na termometru kaže - 4'c, a PADA neka kao rosulja, svuda ima za prst leda, na šoferku se lepi kao kiša da pada ☔ Ujutru će mi biti baš veselo da otkopam kola, trebaće mi kramp verovatno da razbijem led ❄ 😒
 
Branković
Kod mene se magla nije podigla, duva slab do umeren jugoistočni vetar od podne, ali magla je na mahove i gušća...
Temperatura je oko nule...
Bilo je i ranijih godina tako magle, ali ne valja što nema padavina, ni kiše ni snijega, mada je blato i kaljuga kud god se krene u atar...
Javljaju maglu i narednih dana, ALI padavine, bilo kakve, niko od tih "prognoSERAtora", kad već moram da lajem...
Idu mi na "neurozu", s tu nji'ovu "prognozu" koja znači upravo to, jedno veliko NAGAĐANJE, i odmah šaltam kanal....
 
Poslednja izmena:
Trenutno se beleže izuzetno visoke vrednosti atmosferskog pritiska za naše podnevlje,
Kreću se oko 1046, 1047 mbar a u Slavoniji ide i do 1050 mbar. U pitanju su podaci za relativne vrednosti
atmosferskog pritiska koji su svedeni na nivo mora. Njegova prosečna, da kažem normalna vrednost je na 1013 mbar, i uvek osciluje gore dole, ali je ovo danas baš ekstrem gotovo nezabeležen na ovim prostorima tako da mnoge meteorološke stanice beleže rekorde i maksimume.
Visok pritisak ukazuje pored ostalog na to da je iznad nas izuzetno suva vaudušna masa. Vodena para je lakša od vazduha, pa je kada je ima više i atmosgerdki pritidak manji.
 
Video sam najavu visokog pritiska za naše područje.Nekoliko puta sam u toku dana pogledao pritisak za Kikindu ,nije prelazio 1037.I sada je u tim granicama.
 
Sada sam tek video da je ptitisak sveden na nivo mora 1046 .Ne znam šta to znači ali on je 1046.
 
Nazad
Vrh