Vremenske prilike u 2020-oj godini

I kod nas je padala nad selom, atar ponegde, Deo atara Itebejski sto se zove ni kapi..

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Kod nas danas ukupno 23 litre nad selom. U ataru šareno, od 0 prema Bašaidu i Tordi i Banatskom Dvoru pa do ove količine čto sam napisao u selu.
 
Jel bi se moglo reci da je ugasena susa u vecini mjesta ?
Zavisi šta smatraš većinom..sever Bačke je u problemu i dalje, po mernoj stanici u Subotici april i maj još nisu došli do 40 litara zbirno.

Gledam moju grubu evidenciju za selo koja je još gora za period april-maj(moguće da sam nešto omašio da zabeležim, svakako je malo):

4-7. mart 40 l - poslednja dobra kiša
14. april 1l
4 dana oko prvog maja 12 l
14. maj 3l
17. maj 1l
20. maj 8l

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nakapala 1.5 litra,beskorisno je racunati sve ispod 4-5 litara je ne spusti se ta vlaga ni par cm u zemlju.
 
Ovaj deo Macve gde sam ja ovih dana je dobijao solidnu kisu ,daleko od toga da je preterala moze zemlja da popije jos dosta .
Mislim da je stvorila rezervu za nekih 10-12 dana da budemo bez brige.
 
Noćas i sad pre jedno sat vremena je dodalo dodatnih 1.5l pa je ukupni bilans koji pišem za jučerašnji dan 14l. Sad sam ispraznio kišomer da prizivamo i danas kišu. Uzgred, juče sam po radarskim snimcima zaključio da je u jednom delu atara (Jarošu) bilo kiše bar koliko i u selu, a sad mi kolega javlja da je suvo skroz i da paraju soju. Znači da je jako šarenoliko padalo. Maj izgleda ovako:

01.05. --- 3l
02.05. --- 5.5l
06.05. --- 6.5l
14.05. --- 1l
19.05. --- 12l
24.05. --- 2.5l
26.05. --- 2l
27.05. --- 1.5l
29.05. --- 14l
 
Nazad
Vrh