Vremenske prilike u 2020-oj godini

Jutros mu 6 duvao vetar slabiji ali duva,kasnije stao pa počeo oko 2 sata i sad lepo duva.
Kod nas na severu kiša treba nije pala čestito 2 meseca 2-3 l ne računam osim 6 litara koja je pala na veče oko 10 sati,kad je bio sneg toje bilo 15 l od tada kad pada na betonu se vidi da je pala.
 
Danas u jednom trenutku 34 stepena, sreca vetar nije bio kao po najavi.
Sad je pala temp na 27 u severni-severozapadni vetar.
 
Vremenska prognoza nikad nije ni bila precizna , tacnije receno sve se zasniva na nekim modelima cija verovatnoca preciznosti na duzi period drasticno pada.Dakle po tim arsinima to se i ne moze nazvati naukom .E sad sto se u tu prognozu uplelo jos stosta i sto se kroz istu progura mnogo toga to je vec prica za sebe.Momo Kapor je imao lepu pricu kako su se on i Zuko Dzumhur jednog leta odmarali na savskom jezeru i smetala im je opaka guzva i graja naroda koji je pohrlio da spas od zege potrazi pored reke .Koliko vec sutradan najavise oluju, na tv dnevniku se izdalo upozorenje da je voda zagadjena .Zuko i Kapor sutradan sede na splavu vreme prelepo nigde zive duse i Zuko skoci u vodu da se kupa.Kapor se zabezeknu i rece da li je cuo za zagadjenje i oluju koja samo sto nije naisla.Zuko mu rece da je on koliko jos sinoc to udesio sa urednikom tv dnevnika i da je preko prijatelja i RHMZ izdejstvovao da se objavi lazno upozorenje za oluju i da ga je sve kostalo dve boce vinjaka.
 
Poslednja izmena:
Zaista sve padavine toliko najavljivane odose u tri lepe,stvarno da se covek smeje vise na te prognoze....
 
Padavine je ukinuo yr.no, on uzima podatke ec modela, gfs model i dalje drzi padavine i to dosta dobre.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Proverite yr.no kasnije posle 23h. Da se oraspolozite pred spavanje, bar dobar deo zemlje :osmeh:
Posto je i meni dojadilo da non stop menjaju na aplikacijama progonze, malo sam u zadnje 2-3god citao u vezi toga, naucio kako da pratim modele itd.
Zeznuto je to kako nekad mali parametri naprave promene ne samo za kisu koju mi najvise gledamo vec i za ostalo. Tako da je nezahvalno prognozirati duze od 2-3 dana po mom licnom misljenju.
Ali moj vam je savet bolje ne gledajte prognozu do ponedeljka sto se tice tih padavina od utorka/srede jer ce jos dosta da lutaju sa prognozom.
 
Nazad
Vrh