Vremenske prilike u 2020-oj godini

Gledam sad na Rain alarmu idu oblaci iz Hrvatske i stižu za jedan sat u pravcu Mitrovice i Beograda a jedan deo prema Šabcu i Loznici. Ako pređu preko Mačve i padne malo kiše, biće to spas u poslednji momenat. U suprotnom kuku lele.
Ako krene kiša, odoh kod komšinice da proslavimo.
 
Gledam sad na Rain alarmu idu oblaci iz Hrvatske i stižu za jedan sat u pravcu Mitrovice i Beograda a jedan deo prema Šabcu i Loznici. Ako pređu preko Mačve i padne malo kiše, biće to spas u poslednji momenat. U suprotnom kuku lele.
Ako krene kiša, odoh kod komšinice da proslavimo.
Cika Aco spremaj lovu za nove cipelice....:cvetic:
 
Ja postavio danas cisterne, razvukao trake za KPK, pustio bunar u pogon i GLE ČUDA, kiša poče da pada pre 10ak minuta ☔

Ne znam koliko će je biti, ali svakako sam je prizvao 😎

Nema na čemu 😉 😂
 
Jedan oblak silazi niže i omašiće me, ide ka Valjevu preko Drine a drgi nešto žuto-zelen, slaba vajda od njega, bar da je plav ili srven.
Bar će mi ostati pare u džepu što sam namenio ženi za cipele uz obećanje ako padne kiša. Neka ide u starim cipelama.
 
Videcemo situaciju nakon prvih dana maja,gde ce i koliko pasti kise,nakon toga cemo znati sta i kako.
 
Videcemo situaciju nakon prvih dana maja,gde ce i koliko pasti kise,nakon toga cemo znati sta i kako.
U prvim danima maja vec znamo da je pola roda jecma i psenice odnesen susom, Kisa u maju moze samo da spasi drugu polovinu ako padne ili da prepolovi i to sto je ostalo ako nepadne.
Kukuruz ko je iole malo zakasnio sa setvom veoma sareno nicanje, to sto nije niklo s nikne posle kise mozes okaciti macku o rep.....
Isto i suncokret......
 
Sutra perem auto, kacim prskalicu i iznosim kisomer valjda ce to biti dovoljno da prizovemo kisu :D

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh